banner ad

Trwają prace nad trzecim słuchowiskiem na podstawie „Żywych trupów”. Wiemy, kto wcieli się w Gubernatora

27 sierpnia 2014

zywe-trupy-sluchowisko-gubernator
Studio Sound Tropez zapowiedziało premierę trzeciej części słuchowiska na podstawie komiksu „The Walking Dead” na początek października 2014 roku. Do obsady adaptacji 5 i 6 tomu kultowego komiksu Roberta Kirkmana dołączył Janusz Chabior, który wcielił się w rolę kontrowersyjnego Gubernatora.

Dwie pierwsze części tej nietypowej dźwiękowej adaptacji miały swoje premiery w 2013 roku. W międzyczasie pierwsza część słuchowiska (tom 1 i 2) została wydana w dwóch wersjach językowych ? francuskiej i hiszpańskiej. Aktualnie trwają prace nad wersją niemiecką i szwedzką. Seria cieszy się tak dużą popularnością ze względu na wciągającą fabułę, świetną muzykę, spektakularne efekty specjalne oraz gwiazdorską obsadę. W głównych rolach możemy usłyszeć m.in. Jacka Rozenka, Annę Dereszowską, Sonię Bohosiewicz, Marię Seweryn i Krzysztofa Banaszyka jako narratora.

„Kolejna część naszego słuchowiska to rozrywka dla słuchaczy o mocnych nerwach. Zaadaptowane tomy komiksu Kirkmana, 'Najlepsza obrona’ i 'To bolesne życie’ są momentami naprawdę drastyczne, dlatego polecamy ją tylko dla dorosłych” ? mówi Michał Szolc, producent ze studia Sound Tropez.

„The Walking Dead” to komiksowa seria, stworzona przez Roberta Kirkmana, która ukazuje się od 2003 roku. Jest to historia policjanta Ricka Grimesa, jego rodziny i innych ocalałych po katastrofie, która doprowadziła do opanowania świata przez zombie. Na podstawie komiksu powstał bijący rekordy popularności serial telewizyjny pod tym samym tytułem.

Prapremiera słuchowiska na podstawie 5 i 6 tomu „Żywych trupów” zaplanowana została na Międzynarodowy Festiwal Komiksu, który odbędzie się w dniach od 3 do 5 października w Łodzi. Jeśli jesteście ciekawi, jak Janusz Chabior sprawdzi się w roli Gubernatora, poniżej prezentujemy wam małą próbkę wprost ze studia Sound Tropez.

Sound Tropez to kompleks nowoczesnych studiów produkcji i postprodukcji dźwięku, a także wydawca i producent słuchowisk oraz audiobooków. Studio specjalizuje się w tworzeniu słuchowisk na podstawie komiksów, do tej pory wydano dwie części „The Walking Dead”, „Conana Barbarzyńcę” oraz „Thorgala”.

Poniżej możecie zobaczyć, jak powstawały efekty dźwiękowe do wcześniejszych części słuchowiska:

Okładka słuchowiska „The Walking Dead – Żywe trupy. Tom V i VI”:

zywe-trupy-sluchowisko-3

Tematy: , , , , ,

Kategoria: słuchowiska