banner ad

Sound Tropez pracuje nad słuchowiskiem na podstawie „Ryjówki Przeznaczenia” Tomasza Samojlika

28 stycznia 2015

ryjowka-przeznaczenia-audio-1
Warszawskie studio Sound Tropez przygotowuje kolejną produkcję skierowaną do najmłodszych. W słuchowisku na podstawie komiksu Tomasza Samojlika „Ryjówka Przeznaczenia” wystąpią m.in. Artur Barciś, Marcin Hycnar, Julia Kamińska, Mirosław Zbrojewicz i Marieta Żukowska. Premiera wersji audio opowieści ze świata ryjówek przewidziana jest na koniec marca tego roku.

„Słuchowiska na podstawie komiksów to nasz znak rozpoznawczy. Teraz chcemy powalczyć o najmłodszych słuchaczy. Zaczęliśmy od 'Kajko i Kokosza’ i tę serię z pewnością będziemy kontynuować. Aktualnie pracujemy nad pełnymi humoru i dobrej zabawy przygodami ryjówek. Myślę, że to dopiero początek naszej współpracy z Tomkiem Samojlikiem i wydawnictwem Kultura Gniewu” ? powiedział Michał Szolc, producent ze studia Sound Tropez i pomysłodawca komiksowych słuchowisk.

ryjowka-przeznaczenia-audio-2

Julia Kamińska w studio Sound Tropez.

Najnowsza produkcja Sound Tropez to opowieść o procesach ekologicznych z jedną z najbardziej fascynujących rodzin ssaków w roli głównej. Ryjówki to niewielkie, ruchliwe i wiecznie głodne ssaki. Niemal bez przerwy polują ? nie pogardzą owadem, dżdżownicą, ślimakiem czy małą rybką. Mało kto jednak wie, że ryjówkom przydarzają się też mrożące krew w żyłach przygody. Gdy w lesie pojawia się Czarny Nieprzyjaciel, wróg wszelkiego istnienia, muszą szukać ratunku dla siebie i swojej doliny. Wedle starej przepowiedni w chwili próby ma im pomóc ryjówka przeznaczenia. Tylko jak ją znaleźć?

ryjowka-przeznaczenia-audio-3

Artur Barciś w trakcie nagrywania słuchowiska.

„Ryjówka Przeznaczenia” to pierwsza część popularnej serii autorstwa Tomasza Samojlika, naukowca zajmującego się badaniem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej który w wolnym czasie popularyzuje ten cenny kompleks przyrodniczy przy pomocy komiksów. W rolach głównych w słuchowisku usłyszymy Roberta Czebotara (w roli Labhallana), Marcina Hycnara (Dobrzyk), Julię Kamińską (Śmiłka), Marietę Żukowską (Korina). Narratorem opowieści będzie Artur Barciś.

ryjowka-przeznaczenia-audio-4

Szymon Holcman (Kultura Gniewu), Tomasz Samojlik, Michał Szolc (Sound Tropez).

Przedsprzedaż słuchowiska rusza 1 lutego 2015. Na stronie www.soundtropez.pl będzie można kupić egzemplarze z autografami aktorów. Nowością w ofercie studia będą edycje kolekcjonerskie słuchowisk. Pierwszą z nich będzie można kupić już z „Ryjówką Przeznaczenia”, a w niej słuchowisko, poduszka, kolorowanka narysowana przez Tomasza Samojlika, kredki i grafika z autografami aktorów.

ryjowka-przeznaczenia-audio-5

Kolekcjonerska poduszka z „Ryjówką Przeznaczenia”.

Poniżej możecie zobaczyć, jak przebiegały nagrania słuchowiska na podstawie „Ryjówki Przeznaczenia”:

Post użytkownika Sound Tropez.

 
Sound Tropez to kompleks nowoczesnych studiów produkcji i postprodukcji dźwięku, a także wydawca i producent słuchowisk oraz audiobooków. Studio specjalizuje się w tworzeniu słuchowisk na podstawie komiksów, do tej pory wydano trzy części „The Walking Dead”, dwie części „Thorgala”, „Conana Barbarzyńcę”, ?Kajko i Kokosza? oraz ?Funky Kovala?.

Tak prezentuje się okładka słuchowiska na podstawie komiksu Tomasza Samojlika:

ryjowka-przeznaczenia-audio-okladka

Tematy: , , , , ,

Kategoria: słuchowiska