Borys Szyc wciela się w bohaterów opowiadań o Sherlocku Holmesie. Zobacz zwiastun nowego audiobooka Storytel

2 maja 2019


Serwis Storytel Polska przygotował nie lada gratkę dla fanów klasyki kryminałów i audiobooków. Pierwsze opowiadania o legendarnym detektywie Sherlocku Holmsie w niezwykłej interpretacji Borysa Szyca, który brawurowo wcielił się nie tylko w rolę tytułowego bohatera, ale również pozostałe postaci stworzone przez Arthura Conana Doyle?a. W sieci można już zobaczyć zabawny zwiastun audiobooka.

W rolę Sherlocka Holmesa wcielało się wielu znamienitych aktorów, ale jeszcze chyba żaden nie stanął przed wyzwaniem odegrania ról wszystkich bohaterów opowiadań na raz. Zadania tego podjął się Borys Szyc na potrzeby najnowszej produkcji Storytel Polska, wcielając się w role Sherlocka, dr Watsona, profesora Moriarty’ego a także Ireny Adler.

„Wszyscy bohaterowie stworzeni przez sir Conan Doyle?a są postaciami z krwi i kości, co bardzo pomogło mi wcielić się w te role. Jestem pod ogromnym wrażeniem aktualności tej literatury, która choć powstawała na przełomie XIX i XX wieku, jest napisana bardzo współcześnie. W pracy nad audiobookami pomogło mi też fizyczne wcielenie się w bohaterów opowiadań podczas sesji zdjęciowej i realizacji wideo. Mam nadzieję, że moja interpretacja pozwoli użytkownikom Storytel odkryć tę klasykę kryminału na nowo” ? mówi aktor.

Borys Szyc na potrzeby projektu użyczył nie tylko swojego głosu, ale również wizerunku. W kampanii promującej produkcję widać aktora w różnych odsłonach. Wideo już trafiło do sieci i można je obejrzeć poniżej:

Premiera opowiadań o Sherlocku Holmesie w wykonaniu Borysa Szyca zbiega się w czasie z odbywającą się w Krakowie 12. edycją festiwalu Mastercard Off Camera. Efekty niecodziennej produkcji i niezwykłej aktorskiej interpretacji goście festiwalu zobaczą i usłyszą na żywo podczas finałowego koncertu na gali zamknięcia w sobotę, 4 maja.

„Przygody Sherlocka Holmesa w interpretacji Borysa Szyca to rozrywka na najwyższym poziomie, którą warto usłyszeć. W Krakowie goście festiwalowi będą mogli dodatkowo na żywo zobaczyć Borysa w akcji, na scenie. Wierzę, że uda nam się ich zaskoczyć, zaciekawić i namówić do sięgania po audio, które niewątpliwie jest rozrywką przyszłości. Zapraszamy wszystkich do Krakowa” ? mówi Jakub Barzak, marketing manager Storytel Polska

Fragmentów produkcji można wysłuchać na dedykowanej projektowi stronie internetowej www.sherlockholmes.storytel.com. Tam też jest możliwość skorzystania z 30 dni bezpłatnego testowania aplikacji z audiobookami.

Tematy: , , , ,

Kategoria: słuchowiska