banner ad

Znani artyści śpiewają wiersze Zbigniewa Herberta. Premiera płyty „Herbert 3.0”

12 lutego 2020


Nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazała się płyta, na której utwory do wierszy wybitnego poety Zbigniewa Herberta wykonują m.in. Wojciech Waglewski, Czesław Mozil, Mela Koteluk, Król i Pablopavo. Album dostępny jest zarówno w sklepach płytowych, jak i na platformach streamingowych.

Krążek stanowi zapis koncertu zorganizowanego pod koniec 2018 roku z okazji 20. rocznicy śmierci Zbigniewa Herberta. Do udziału w wydarzeniu zaproszono znakomitych wykonawców polskiej sceny muzycznej, poruszających się w różnych gatunkach muzycznych, którzy są jednocześnie kompozytorami piosenek i wybitnymi tekściarzami. Mieli oni napisać muzykę i zinterpretować wybrany przez siebie wiersz Herberta.

„Wszyscy zaproszeni zareagowali z ogromnym entuzjazmem i nie tyle 'odrobili’ zadanie, co wręcz zaskoczyli słuchaczy świeżym, nietuzinkowym podejściem do twórczości poety” ? mówi Piotr Metz, jeden z opiekunów artystycznych projektu „Herbert 3.0” oraz szef muzyczny radiowej Trójki.

w koncercie „Herbert 3.0” przyjęli wzięli udział: Wojciech Waglewski, Marcin „abradAb” Marten, Mela Koteluk, Król, Limboski, Czesław Mozil, Skubas, Justyna Święs (The Dumplings), Paweł „Pablopavo” Sołtys i Ludziki oraz Krzysztof Zalewski. Artystycznym opiekunem przedsięwzięcia był Miłosz Wośko ? kompozytor i producent, który czuwał nad spójnością aranżacyjną projektu.

W trakcie koncertu, który odbył się 22 grudnia 2018 roku w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, zagrała również Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso (12 osób), pięcioosobowy zespół muzyczny oraz czteroosobowa sekcja dęta. Materiał zarejestrowany podczas koncertu został zamieszczony w całości na płycie, która ukazała się właśnie nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Kilku utworów z płyty „Herbert 3.0” możecie posłuchać poniżej:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: muzyka