Tęskno nagrało piosenki do wierszy Zuzanny Ginczanki. Posłuchaj utworów z płyty

19 listopada 2021

19 listopada premierę miała płyta projektu Tęskno, na której znalazły się utwory skomponowane do wierszy Zuzanny Ginczanki. Album zatytułowany „Tęskno gra poezję” artystka opublikowała własnym sumptem. Trzech nagrań możecie posłuchać poniżej.

Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. Tym razem artystka wzięła na warsztat twórczość poetki Zuzanny Ginczanki, wzbogacając liryczne wiersze skomponowaną przez siebie muzyką.

Do współpracy Longić zaprosiła muzyków, którzy w większości pojawili się już na jej poprzedniej płycie, „Tęskno”. Na płycie „Tęskno gra poezję” znalazło się 11 utworów napisanych do słów Zuzanny Ginczanki. Artystka wykorzystała m.in. wiersze „Myśli zayoyane”, „Miłość”, „Ucieczka” i „Zza barykad”.

„To pierwszy album wydany własnym sumptem, bez menedżera – było wiele momentów, w których chciałam się poddać i nie wierzyłam, że się uda, na szczęście udało się i płyta należy już do Was – możecie słuchać i dzielić się ze światem utworami, które najbardziej Was rozbawiły, wzruszyły czy rozzłościły – tak czasem bywa z poezją” – pisze Joanna Longić z Tęskno.

Album ukazał się w serwisach streamingowych. Nie będzie dostępny na płycie kompaktowej, ale w lutym 2022 roku ukaże się limitowana wersja na płycie winylowej. Wydawnictwo to można już zamawiać w sklepie wytwórni Asfalt Records.

„Tęskno gra poezję” to nie jest pierwsze przedsięwzięcie, w którym Joanna Longić nawiązuje do literatury. W październiku ukazała się ścieżka dźwiękowa do książki „Mała Księżniczka” Karoliny Lewestam. Oprócz muzyki ilustracyjnej powstała również piosenka oddająca klimat powieści, którą mogliście już odsłuchać na naszej stronie.

Poniżej prezentujemy trzy utwory z płyty „Tęskno gra poezję”:

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: muzyka