Smolasty, Natalia Szroeder, Miuosh i inni artyści zinterpretują na nowo dla Allegro dzieła z kanonu polskiej literatury

13 sierpnia 2020

Co klasycy mogą przekazać młodym odbiorcom? Okazuje się, że bardzo wiele, jeśli ich dzieła przedstawi się w nowej, uwspółcześnionej formie. Allegro po raz drugi zaprosiło znanych artystów do zinterpretowania utworów z kanonu polskiej literatury. Tym razem w projekcie biorą udział m.in. Smolasty, Natalia Szroeder i Miuosh.

W ramach przedsięwzięcia „Allegro Lektury 2.0” artyści prezentują historie z utworów literackich w nowej formie, łączącej elementy podcastu z utworem muzycznym i słuchowiskiem. Przed rokiem swoje interpretacje przedstawili Mery Spolsky, Ajgor Ignacy, Rosalie, Nadia, Kamil „Saful” Nożyński i Krzysztof Zalewski, a podcasty z ich udziałem wysłuchano łącznie ponad 1,5 miliona razy.

W tegorocznej odsłonie projektu to słuchacze mają wpływ na wybór utworu poprzez głosowanie na instagramowych profilach gwiazd. Dla Smolastego fani wybrali jeden z najsłynniejszych polskich erotyków – utwór Kazimierza Przerwy-Tetmajera „Lubię, kiedy kobieta…”. Poniżej możecie posłuchać, jak z interpretacją wiersza poradził sobie muzyk.

W kolejnych tygodniach z klasyką literatury mierzyć się będą: Natalia Szroeder i Miuosh, który sam już ma na koncie debiut książkowy. Tajemnicą pozostają jeszcze dwie nazwiska, które poznamy we wrześniu.

Premierowe odcinki drugiej odsłony „Allegro Lektury 2.0” dostępne będą na platformach audio Spotify, Lecton, TuneIn i Stitcher, a także w aplikacjach Apple i Google Podcasts.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: muzyka, słuchowiska