Kiev Office nagrał „Miłosz Cię Kocha”

20 grudnia 2011

Trójmiejski Kiev Office opublikował 4-utworową EP-kę „Miłosz Cię Kocha”. Płyta jest do ściągnięcia za darmo na stronie wytwórni!

Na płycie znalazły się cztery transmutacje tekstów Miłosza w postaci piosenek: „Na cześć księdza Baki”, „Nad strumieniem”, „Nauka” oraz „Własne tajemnice”.

Trio ufundowało sobie EP-ką podróż w czasie do alternatywnych lat osiemdziesiątych. Przy czym każdy z czterech utworów to próba zerknięcia w inny kąt. Mamy więc zimny, heroinowy odlot w stylu The Birthday Party, kiczowaty regał a’la Daab, sonic-youthowy łomot i wybornego surf-punkowego hiciora, przy którym nieboszczyk Czesław obraca się w grobie jak dziecięcy wiatraczek na wietrze.

„Wybraliśmy takie utwory Miłosza które pasowałyby do klimatu Kiev Office, nieco szydercze, nieco abstrakcyjne, z domieszką cywilizacyjnego terroru i nadzieją na lepszy ranek. Z pomocą przyszło filologiczne i dziennikarskie wykształcenie naszej basistki Asi Kucharskiej która dokonała selekcji tekstów” – mówi w rozmowie z Booklipsem wokalista i gitarzysta kapeli, Michał „Goran” Miegoń.

Goran i Asia interpretują teksty Miłosza rozmaicie: raz z troską o każdy wyraz, innym razem z ostentacyjną niechlujnością (żeby zorientować się co to za wiersz, trzeba zerknąć na okładkę).

„Ten materiał jest definitywnie eksperymentem z tworzeniem muzyki pod konkretne teksty, ich obrazowaniem” – kontynuuje Miegoń. „Jest to też spełnienie naszych drobnych pragnień – jako miłośnik trójmiejskich potoków zawsze marzyłem, aby zaśpiewać o potokach i rzeczkach, co umożliwił tekst „Nad Strumieniem”.”

Mimo, że piosenki powstały z myślą o konkursie, Kievom udało się stworzyć zestaw zupełnie bezpretensjonalny, swobodny i kompletny (album długogrający to by było już za wiele). Jest w tym radość, zabawa formą. To piona przybita nobliście przez trójkę rockandrollowych zawadiaków z Gdyni. Musimy przyznać, że „Miłosz Cię Kocha” to jedna z najciekawszych płyt nagranych w tym roku w hołdzie polskiemu nobliście.

Kiev Office powstał w 2007 roku. Przez ten czas styl grupy ewoluował od surowego garażowego rocka w stronę bogatszych i bardziej eksperymentalnych brzmień ocierających się niekiedy o nową falę, post-rock czy ambient. Dzięki swym nagraniom, jak i żywiołowym koncertom, kapela szybko zasłużyła na opinię jednego z najbardziej obiecujących i najciekawszych polskich zespołów gitarowych. Oprócz EP-ki „Miłosz Cię Kocha” Kiev Office ma na swoim koncie dwie płyty długogrające wydana nakładem Nasiono Records – debiutancki „Jest Taka Opcja” oraz „Anton Globba”. Nagranie zespołu można było również usłyszeć na składance dołączonej do październikowego wydania „Lampy” Pawła Dunina-Wąsowicza.

Płytę można ściągnąć za darmo na stronie wytwórni Nasiono Records lub kliknąć bezpośrednio tutaj.

Strona zespołu Kiev Office na Facebooku.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: muzyka