Florence Welch z Florence and the Machine pracuje nad musicalem „Wielki Gatsby”

5 maja 2021

Florence Welch, wokalistka zespołu Florence and the Machine, stworzy piosenki do musicalu opartego na motywach powieści „Wielki Gatsby” F. Scotta Fitzgeralda. Przedstawienie zostanie prawdopodobnie wystawione na Broadwayu, nie znamy jeszcze jednak dokładnej daty.

Welch zajmie się napisaniem tekstów piosenek, a przy komponowaniu utworów wesprze ją Thomas Bartlett, znany też jako Doveman, nominowany kilka lat temu do Oskara za piosenkę z filmu „Tamte dni, tamte noce”, śpiewaną przez Sufjana Stevensa.

„Musicale to moja pierwsza miłość” – mówi wokalistka Florence and the Machine. Jak dodaje, „Wielki Gatsby” to książka, która „towarzyszyła jej przez większą część życia” i to właśnie z dzieła Fitzgeralda pochodzi jej „wiele ulubionych fragmentów”. „Możliwość przełożenia tej książki na formę śpiewaną to dla mnie zaszczyt” – podsumowuje Welch.

Florence miała już wcześniej do czynienia z adaptacją prozy Fitzgeralda, ponieważ jej zespół nagrał piosenkę „Over the Love” na ścieżkę dźwiękową ekranizacji „Wielkiego Gatsby’ego” w reżyserii Baza Luhrmanna, w której tytułową rolę zagrał Leonardo DiCaprio.

Za reżyserię przedstawienia „The Great Gatsby. A New Musical” odpowiada Rebecca Frecknall, nominowana do teatralnej nagrody Laurence Olivier Award za spektakl „Summer and Smoke”.

W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych projektów inspirowanych książką Fitzgeralda, ponieważ od 1 stycznia 2021 roku „Wielki Gatsby” wszedł w Stanach Zjednoczonych do domeny publicznej. Zapowiedziano już na przykład wydanie prequela powieści zatytułowanego „Nick”, który opowie o wcześniejszych losach Nicka Carrawaya.

[kch]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: muzyka, teatr