banner ad

Czesław Mozil śpiewa Czesława Miłosza

25 listopada 2011


7 listopada nakładem Mystic Production ukazała się płyta ?Czesław Śpiewa Miłosza?. Znany muzyk zaprezentował na niej własne interpretacje muzyczne do wierszy jeszcze bardziej znanego poety.

„To nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Nigdy Miłosza nie czytałem. Nawet nie wiedziałem, że to był Rok Miłosza. Zachęciło mnie moje imię: Czesław” ? wyznał szczerze Mozil w wywiadzie dla polskiego radia.

Na niespełna 30-minutową płytę składa się 10 utworów skomponowanych do wierszy polskiego noblisty. Według zapowiedzi wydawcy na płycie dominuje „prosta klasyczna forma, przez którą przeplatają się fragmenty jazzu, walca i teatralnego popu”. Album ilustrują unikalne obrazy Mariusza Kaczmarskiego, uchwycone w zdjęciach Andrzeja i Macieja Grabowskich.

To już trzeci w tym roku album inspirowany twórczością Czesława Miłosza. Wcześniej ukazała się płyta „Stanisław Soyka śpiewa 7 wierszy Czesława Miłosza” oraz „Księga olśnień” Agi Zaryan.

Poniżej możecie zobaczyć teledysk promujący płytę ?Czesław Śpiewa Miłosza?, zatytułowany ?Do Laury?. Reżyserem klipu został Mads Hemmingsen, twórca teledysków do takich utworów Czesława jak „Maszynka do świerkania” czy „Krucha Blondynka”. Do realizacji wideoklipu zaproszono aktorkę filmową i teatralną Anetę Teodorczuk-Perchuć, (jej głos można również usłyszeć w refrenie).

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: muzyka