Świat widziany z perspektywy insekta. Premiera gry inspirowanej „Przemianą” Franza Kafki

12 sierpnia 2020

Do sprzedaży trafiła gra przygodowa „Metamorphosis” inspirowana twórczością Franza Kafki. Pozwoli ona graczom spojrzeć na świat z perspektywy insekta, niczym Gregor Samsa z „Przemiany”. Produkcja dostępna jest na PC i konsole.

Podobnie jak bohater „Przemiany”, gracz zostaje zmniejszony do rozmiarów insekta. Rozgrywka nie skupia się jednak na ciasnym mieszkaniu, w którym dochodzi do konfrontacji z rodziną. W grze przed człowiekiem zamienionym w robaka otwiera się cały świat, jakiego wcześniej nie znał. Świat, do którego można jedynie wejść, posiadając maleńkie ciało i lepkie odnóża. Wyruszamy więc w niezwykłą podróż, by odkryć tajemnicę swojej transformacji.

„Metamorphosis” umożliwia rozgrywkę z unikalnej perspektywy ? małego robaka. To wymagało nowego podejścia do budowania poziomów, prowadzenia gracza i sposobu przemieszczania się. „Koniecznie chcieliśmy podkreślić poczucie bycia insektem. Wypróbowaliśmy mnóstwo sposobów, wiele z nich nie wypaliło. W końcu udało nam się połączyć skalę z prowadzeniem gracza w sposób, który przekazuje 'insektowość’ ruchu. Jesteśmy bardzo dumni z końcowej mechaniki poruszania się. Ale przede wszystkim cieszy nas uzyskana spójność grafiki, gameplayu i historii. Nigdzie indziej nie znajdzie się równie wyjątkowa kombinacja tych elementów” ? przekonuje zespół studia Ovid Works.

Akcja gry osadzona jest w surrealistycznym świecie, gdzie ostatnią i jedyną nadzieją na odkupienie są nowo odkryte zdolności. Jako insekt możemy uprawiać swoisty „parkour”, wspinać się po ścianach, szukać wskazówek i pokonywać przeszkody. Na swej drodze zaś napotkamy ekscentryczne postaci, żyjące w ręcznie malowanym świecie pełnym niezwykłych widoków.

Poniżej możecie obejrzeć nowy zwiastun gry wideo „Metamorphosis”, która jest już dostępna w sprzedaży dzięki wydawcy All in! Games:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: gry