Rozpoczynają się prace nad zwiastunem gry na podstawie „Cyklu Inkwizytorskiego” Jacka Piekary

6 sierpnia 2020

Wrocławskie studio The Dust podpisało umowę z firmą Juice na realizację trailera do gry „I, the Inquisitor” na podstawie cyklu książek Jacka Piekary o Mordimerze Madderdinie.

Juice to międzynarodowe studio, które realizuje projekty na całym świecie. Swoje siedziby ma we Wrocławiu, Warszawie i Tokio. Popularność zdobyli, tworząc projekty komercyjne m.in. dla branży motoryzacyjnej, dla takich marek, jak BMW, Mitsubishi, Mercedes czy Chevrolet. Nie zabrakło również projektów dla Pepsi, Budweisera oraz Casio i Huawei. Ich produkcje można było obejrzeć na całym świecie, a to za sprawą m.in. zwiastuna do pełnometrażowej animacji „Catsaway”, która właśnie powstaje, oraz zrealizowanego przy współpracy z NASA „Ares: Our Greatest Adventure”, który promował film „Marsjanin” w reżyserii Ridleya Scotta. Dla Instytutu Pamięci Narodowej stworzyli historyczną animację „Niezwyciężeni”, pokazującą odzyskanie przez Polskę niepodległość, gdzie w angielskiej wersji filmu narratorem był Sean Bean.

Bogate portfolio animacji i dbałość o każdy detal filmu, zarówno pod względem efektów wizualnych, jak i dźwiękowych, sprawiło, że studio The Dust od dawna obserwowało dokonania Juice i zdecydowało się właśnie z tą firmą podpisać umowę na realizację trailera do gry „I, the Inquisitor” na motywach cyklu Jacka Piekary. Pierwszy etap współpracy dotyczy napisania scenariusza do zwiastuna.

„Współpraca z tak dużą firmą jak Juice, firmą z takim doświadczeniem, dorobkiem i sukcesami, to jak wejście do samochodu rajdowego. Zobaczycie więc państwo naszego inkwizytora na naprawdę szybkim torze, z wielkim wyrzutem adrenaliny i z ogromnymi emocjami. Ale mam nadzieję że będziecie również zachwyceni malarskim artyzmem przedstawionej w filmie, przejmującej wizji” – mówi Jacek Piekara.

Reżyserem trailera będzie Michał Misiński, który zdobywał doświadczenie zawodowe, pracując nad projektami dla m.in. Ubisofta, Gaijin Entertainment, Nike, BMW, Toyoty, Audi, Mitsubishi. Jest współtwórcą „Projektu 2501: Homage to Ghost in the Shell” – niekomercyjnego hołdu dla mangi Masamunego Shirowa i filmu Mamoru Oshiiego. Pracował nad zwiastunem „Wikingów” kanału History Channel, kampanią BBC promującą Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi w 2014, która zdobyła nagrodę BAFTA, oraz trailerem do filmu „Marsjanin” z Mattem Damonem.

Przypomnijmy, że pierwsze rozmowy wrocławskiego studia The Dust z Jackiem Piekarą na temat stworzenia gry rozpoczęły się w 2018 roku. Ich finałem było podpisanie listu intencyjnego 4 grudnia 2018 roku. Umowa została zawarta 25 marca 2019 roku, zapewniając obu stronom rynkowe standardy współpracy oraz aktywny udział pisarza w pracach nad kreacją gry. Realizacja produkcji planowana jest na 2022 rok.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: gry