Powstała gra komputerowa oparta na życiu i twórczości Philipa K. Dicka

7 marca 2016

gra-californium
Możliwość doświadczenia surrealistycznych i hiperrealistycznych wizji, jakie były udziałem Philipa K. Dicka, będzie teraz dostępna dla każdego. A to za sprawą gry komputerowej „Californium”, która trafiła właśnie do sprzedaży.

W stworzonej przez Darjeeling i Nova Productions grze wcielamy się w Elvina Greena, pisarza mieszkającego w Berkley w latach 60. Żona właśnie od niego odeszła, zabierając ze sobą córkę. Pozostał więc sam z szafką pełną narkotyków i porozrzucanymi na podłodze kartkami niedokończonej powieści. Zaczyna się robić interesująco, kiedy telewizor Elvina do niego przemawia, a do rzeczywistości zaczyna się wkradać coraz więcej halucynogennych elementów. Twórcy gry chcą nam w ten sposób dać możliwość doświadczenia tego, jak wyglądało życie Philipa K. Dicka. Cierpiący na schizofrenię pisarz sam doznał serii halucynacji, twierdził, że nawiązał kontakt z Bogiem, i doszedł do przekonania, że świat, który go otacza, nie jest prawdziwy. Wiele tych i innych elementów z jego biografii zostało wykorzystanych w grze.

Twórcy „Californium” piszą na swojej stronie, że gra jest listem miłośnym do Philipa K. Dicka. Ze względów prawnych nie mogli jednak wykorzystać nazwiska pisarza ani tytułów jego dzieł. Zapowiadają jednak, że jest to możliwie najbardziej wierny hołd dla tego słynnego XX-wiecznego technoproroka.

Jeśli chcielibyście zajrzeć do świata Philipa K. Dicka, poniżej prezentujemy zwiastun „Californium”. Na stronie gry można też ściągnąć wybrane epizody za darmo:

[aw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: gry