Powstała gra fabularna na podstawie „Thorgala”. Współautorem jest Łukasz Orbitowski
Wydawnictwo Dark Rabbit publikuje grę fabularną na podstawie znanej serii komiksowej „Thorgal”, stworzonej przez belgijskiego scenarzystę Jeana Van Hamme’a oraz polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego. Współautorem gry jest pisarz Łukasz Orbitowski.
Gry fabularne to najczęściej zabawy dla kilku osób (chociaż można bawić się również w dwójkę, a czasami nawet samodzielnie). Nie potrzebujemy do niej planszy ani pionków, a jedynie książkę i kości do gry. Na początku osoby biorące udział w zabawie dzielą się rolami. Ktoś musi zostać Mistrzem bądź Mistrzynią Gry, a zadaniem takiej osoby będzie pilnowanie, aby wszyscy uczestnicy przestrzegali zasad, a także opisywanie otoczenia i odgrywanie ról postaci drugoplanowych. Pozostałe osoby wcielają się w postacie pierwszoplanowe.
Mistrz Gry musi znać scenariusz i wszystkie szczegóły, natomiast gracze wcielający się w postacie pierwszoplanowe nie powinny czytać scenariusza. „Gry fabularne to w zasadzie amatorski teatr, w którym aktorzy nie znają scenariusza i muszą improwizować, z czego zazwyczaj wynikają różne niesamowite sytuacje” – informuje Dark Rabbit.
W grze fabularnej „Thorgal” wcielimy się w Ludzi z Gwiazd, potomków starożytnych Atlantów przybyłych z odległej planety, od których pochodzi również sam Thorgal. Są podobni nam, jednak skrywają w sobie potężne moce. Ich statek rozbił się na Ziemi. Ci, którzy ocaleli z katastrofy, wyruszają w leśną głuszę Krain Północy, by odkryć, że tereny te zamieszkują przedstawiciele o wiele mniej zaawansowanej cywilizacji – ludzie noszący miano Wikingów. Gracze, którzy wcielą się w Ludzi z Gwiazd, muszą zasymilować się z napotkanymi społecznościami. To, czy wzbudzą strach, czy podziw, zależy wyłącznie od nich i od ich czynów. Dodajmy do tego, że poczynaniom bohaterów zza kuli będą przyglądać się bogowie.
„Gra fabularna 'Thorgal’ skupia się na niesamowitych, zapierających dech w piersi przygodach i walce z przeznaczeniem, ale jest to również opowieść o budowaniu i rozwijaniu wspólnoty, która staje się naszą bezpieczną przystanią. Tak jak w komiksach Thorgal powracał zawsze do swojego domu i rodziny, tak i tutaj każda przygoda zakończona jest powrotem do bliskich nam osób” – pisze wydawnictwo Dark Rabbit.
Współtwórcą gry obok Artura Szymały i Dawida Wolskiego jest Łukasz Orbitowski, laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Literackiej m. st. Warszawy, autor takich powieści, jak „Inna dusza”, „Kult” czy ubiegłoroczny „Wróg”. Zadaniem pisarza było opisanie świata gry. „Nie znam się na papierowych RPG, za to umiem w ludzi i opowieści. Moja praca, w dużym skrócie, polegała na rozwinięciu i dookreśleniu miejsc oraz postaci zarysowanych tylko w komiksie. Na przykład większość z czytelników dobrze pamięta zmierzch Brek Zarith. Ja napisałem o chwale tego królestwa i przyczynach jego upadku. Niekiedy wymyślałem od zera, starając się zachować ducha oryginału, ten zapał do przygody i dobry rodzaj naiwności, które sprawiły, że sagę o kosmicznym Wikingu pokochałem jako dziecko” – napisał w mediach społecznościowych Orbitowski.
Pisarz należy do grona tych, którzy wychowali się na serii komiksowej o Thorgalu, stworzonej przez Jeana Van Hamme’a i Grzegorza Rosińskiego. „Dobrze pamiętam zachwyt pierwszymi albumami: ekscytację wyprawą do Ameryki Południowej i strach przed Alinoe. Naprawdę się bałem, ekscytowałem i czekałem na kolejne zeszyty. Co ten chudy, kudłaty gówniarz powiedziałby, gdyby przybysz z przyszłości powiedział mu: hej, kiedyś zrobisz grę o Thorgalu? Właściwie nie Ty, ale człowiek, który z Ciebie wyrośnie, ale w którym pozostaniesz choć trochę – dorosły człowiek jest domem dla dziecka. (…) Dziś ten chłopak we mnie jest bardzo szczęśliwy” – dodał Orbitowski.
„Thorgala. Grę fabularną” można już zamawiać w sklepie wydawnictwa Dark Rabbit. Wysyłka planowana jest w okolicy 10 marca. W sprzedaży dostępny jest podręcznik do gry, ale także talia kart, zestaw kości oraz kartonowy ekran. Gra zawiera ilustracje Grzegorza Rosińskiego oraz dwóch artystów pracujących przy seriach pobocznych komiksowego „Thorgala”: Romana Surżenki i Giulio de Vity,
[am]
TweetKategoria: gry