Polskie studio pracuje nad grą komputerową inspirowaną „Moby Dickiem” Hermana Melville’a. Jest już zwiastun

2 lutego 2021

Polskie studio 3T Games pracuje nad grą „Essex: The Whale Hunter”. Ma to być inspirowany „Moby Dickiem” symulator wielorybnictwa. Jak zapowiadają twórcy, gra zaoferuje pełną emocji i realizmu oceaniczną przygodę, a całość zostanie osadzona w XIX-wiecznych realiach wyspy Nantucket i Oceanu Atlantyckiego.

Symulator będzie koncentrować się na jednoosobowej rozgrywce i pozwoli przeżyć wielką przygodę na otwartych wodach Atlantyku. Gracz wcieli się w kapitana statku wielorybniczego, a rozgrywka obejmie wiele różnych elementów związanych z polowaniem na wieloryby, w tym m.in. potężne i budzące wielki respekt wśród ludzi morza kaszaloty.

Gra ma bezpośrednio nawiązywać do klasyki literatury amerykańskiej. Twórcy tłumaczą, że ich celem jest połączenie fascynującego świata przedstawionego przez Hermana Melville’a w „Moby Dicku” oraz zróżnicowanej i atrakcyjnej rozgrywki.

„’Essex: The Whale Hunter’ zabierze graczy w unikalną podróż do nieistniejącej już rzeczywistości. Akcja będzie rozgrywać się przede wszystkim na Atlantyku, ale i na wyspie Nantucket, która była dla XIX-wiecznego wielorybnictwa czymś porównywalnym do tego, czym obecnie dla współczesnej finansjery jest Wall Street. Pracując nad grą, opieramy się głównie na dziele Hermana Melville’a i staramy się też odpowiednio uwzględniać specyficzny charakter tej wielowymiarowej powieści” – mówi prezes 3T Games, Rafał Jelonek.

W „Essex: The Whale Hunter” gracz stanie przed wieloma wyzwaniami i będzie musiał zacząć od samych podstaw w rodzaju wyboru optymalnej załogi. Dużą rolę pełnić będzie także dbanie o stan statku. Nie zabraknie również kwestii związanych z ekonomią i handlem pozyskanymi surowcami. Do kluczowych elementów rozgrywki należeć mają oczywiście poszukiwania i polowania na wieloryby.

Jak podkreślają twórcy, więcej szczegółowych informacji zostanie ujawnionych w późniejszym czasie. Premierę zaplanowano wstępnie na 2023 rok. Gra trafi na PC (Steam) oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Wydawcą będzie Ultimate Games S.A.

Poniżej możecie zobaczyć oficjalny zwiastun gry „Essex: The Whale Hunter”:

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: gry