Pierwsze zrzuty ekranu z gry na podstawie serii „Ja, Inkwizytor” Jacka Piekary

25 września 2020

Wrocławskie studio The Dust ujawniło pierwsze zrzuty ekranu z gry komputerowej na podstawie „Cyklu Inkwizytorskiego” Jacka Piekary. Zdradzono również kolejne szczegóły na temat tego projektu.

Producenci opublikowali pierwsze screenshoty z aktualnego silnika gry. Na czterech grafikach wrocławianie pokazali różnorodność świata, który aktualnie powstaje. Jest mrocznie, czasami swojsko. Studio The Dust zaznacza, że prezentowany materiał graficzny nie jest jeszcze ukończony i będzie nadal nad nim pracowało.

„Stylizacja graficzna od samego początku była dla nas niezwykle istotnym aspektem developmentu. Szukaliśmy inspiracji we flamandzkich mistrzach renesansu. Po wielu próbach i przymiarkach stwierdziliśmy, że mamy większe możliwość graficzne i zaczęliśmy coraz bardziej zbliżać się do realizmu. Myślę że jesteśmy na takim etapie, że możemy podzielić się z odbiorcami pierwszymi materiałami” – powiedział Kacper Szwajka, dyrektor artystyczny The Dust.

Niewiele wiemy na temat gry realizowanej na podstawie serii książek „Ja, inkwizytor” autorstwa Jacka Piekary. Ujawniono jedynie, że produkcja oparta będzie na historii z naciskiem na autorski system dialogowy bazujący na emocjach. Szkielet fabularny został ukończony kilka miesięcy temu. Informacje na temat głównego bohatera, miasta i postaci drugoplanowych są wciąż objęte tajemnicą.

„Odbiór samej postaci Mordimera, zarówno przez czytelników cyklu 'Ja, inkwizytor’, jak i tych, którzy nigdy się z nim nie zetknęli, jest dla nas kluczowym zadaniem. Musimy odpowiednio zbalansować cechy zewnętrzne i wewnętrzne bohatera, tak aby były czytelne dla fanów Jacka oraz atrakcyjne dla graczy nieznających cyklu. Chcemy gruntownie przebadać ten istotny element, żeby spełnić oczekiwanie graczy” – powiedział Jakub Wolff, prezes studia The Dust.

„Aktualnie w pracę nad grą zaangażowanych jest około 25 osób, w miarę potrzeb uzupełniamy zespół o kolejnych specjalistów. Taki plan produkcji pozwala nam na sprawną koordynację zadań i skupieniu się na najważniejszych elementach poszczególnych kamieni milowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie względnie szybko podejmować decyzje i precyzyjnie przechodzić do ich realizacji, co w dużych zespołach często trwa o wiele dłużej” – mówi producent Jakub Karólewski, które koordynuje prace.

Co dalej? Studio nie podało, jak wygląda współpraca z Juice nad zwiastunem gry i kiedy zobaczymy Mordimera. „Pracujemy i jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów po rocznym developmencie, tyle na ten moment mogę powiedzieć. Na wszystkie materiały, którymi będziemy chcieli się podzielić, nadejdzie czas i miejsce. Na pewno nie będziemy ich trzymać tylko na naszych komputerach” – zapewnia Jakub Wolff.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: gry