Pan Kleks Jana Brzechwy wchodzi do świata wirtualnego. Rusza interaktywna platforma dla dzieci

29 stycznia 2021

3 lutego uruchomiona zostanie innowacyjna platforma o nazwie Wirtualna Przygoda Pana Kleksa. Ta rozgrywająca się w sieci internetowej zabawa pozwoli najmłodszym przenieść się do fantastycznego świata znanego z kart książek Jana Brzechwy oraz równie popularnych ekranizacji.

Wirtualna Przygoda Pana Kleksa zabierze najmłodszych w podróż po krainach znanych z powieści Jana Brzechwy o Panu Kleksie – takich jak Królestwo Bajdocji, Ostatni Rezerwat i Kraina Szpaka Mateusza. Uczestnicy zabawy będą mogli stworzyć swoje własne avatary i pod czujnym okiem profesora Kleksa wyruszą na poszukiwania zaginionych magicznych guzików, rozrzuconych po całym wirtualnym świecie przez psotliwego śląskiego przyjaciela pana Kleksa – Beboka. Rozgrywka na żywo obfituje w liczne quizy, zagadki i wyzwania. Podczas przygody uczestnicy znajdą również kryształy wiedzy, zawierające naukowo-historyczne ciekawostki.

„Technologia w tej przygodzie to jedynie narzędzie pomagające uruchomić wyobraźnię, wyzwolić wspólne emocje oraz podkreślić prawdę opowieści – na tym polega prawdziwy storytelling” – mówi Krzysztof Tkaczyk, dyrektor kreatywny firmy New Amsterdam, odpowiedzialnej za powstanie Wirtualnej Przygody Pana Kleksa.

W zabawie może wziąć udział do 20 uczestników jednocześnie, a nad wszystkim czuwa wykwalifikowany przewodnik, który wciela się w rolę pana Kleksa lub królowej Aby. Sprawia to, że rozrywka jest przemyślana, a dzieci nie są pozostawione same sobie w wirtualnym świecie. Biletowany dostęp ma gwarantować udział w bezpiecznej rozrywce, w której uczestnicy nie są anonimowi.

Ważnym elementem zabawy jest wykorzystanie przestrzennego dźwięku. Wszyscy uczestnicy mogą rozmawiać ze sobą bezpośrednio za pomocą mikrofonów, a nawet tworzyć specjalne pokoje, przeznaczone do rozmów w mniejszych grupach. Sprzyja to nawiązywaniu nowych znajomości między rówieśnikami, co jest szczególnie cenne w sytuacji ograniczenia możliwości spotkań na żywo.

Wirtualna Przygoda Pana Kleksa to inicjatywa katowickiej wytwórni kultury, nauki i zabawy o nazwie Bajka Pana Kleksa. Od otwarcia w grudniu 2019 roku w Fabryce Porcelany inicjatywa ta, mająca wsparcie m.in. spadkobierców Jana Brzechwy, a także reżysera Krzysztofa Gradowskiego i aktora Piotra Fronczewskiego, cieszyła się zainteresowaniem rodzin z całej Polski.

„Pandemia zaskoczyła nas po czterech miesiącach od otwarcia. Byliśmy świadomi, że w tak krótkim czasie nie byliśmy w stanie zbudować rzeszy fanów, którzy pomogą nam przetrwać ten niezwykle trudny czas. Początkowo byliśmy przerażeni sytuacją, ale bardzo szybko rozpoczęliśmy działania w sieci” – mówi Grzegorz Pietraszewski, założyciel i pomysłodawca Bajki Pana Kleksa.

Zwieńczeniem internetowych spotkań, akcji i wydarzeń jest Wirtualna Przygoda Pana Kleksa, która zostanie uruchomiona 3 lutego. Kupując bilety za 29 złotych – dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej Bajka Pana Kleksa – zyskuje się aplikację do pobrania oraz dostęp do 60 minut zabawy na żywo w towarzystwie przewodnika.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: gry