banner ad

Gra RPG „Kajko i Kokosz” coraz bliżej ukończenia. Producenci zaprezentowali, jak będzie wyglądała rozgrywka

21 czerwca 2022

Spółka Starving Pixels, która odpowiada za realizację gry o Kajku i Kokoszu, zaprezentowała krótki filmik z testową wersją rozgrywki. Premiera produkcji planowana jest na 2023 rok.

„Kajko i Kokosz: Na plasterki” to gra RPG typu hack’n’slash, co oznacza, że dominującą rolę pełnić będą w niej pojedynki, zdobywanie doświadczenia i rozbudowywanie statystyk postaci. Szczególny nacisk ma być położony na fabułę, którą tworzy Maciek Kur – współautor nowych przygód Kajka i Kokosza, a także scenarzysta serialu o dzielnych wojach na platformie Netflix.

Zasady gry oparte zostały o papierowy system RPG, jakim jest „Earthdawn”. Gracz będzie mógł wcielić się w postać Kokosza, Kajka, Mirmiła, Woja Wita, Łamignata lub Jagi, wybierając przy tym jedną z piętnastu dostępnych dyscyplin, między innymi: Wojownika, Czarodzieja, Łucznika czy Trubadura. Rozwój postaci nie będzie ograniczony pojedynczą ścieżką, a wykorzystując specjalny talent – Wszechstronność – gracz będzie mógł łączyć przykładowo Wojownika z mocami Czarodzieja.

Oprócz rozwiązywania zabawnych przygód utrzymanych w konwencji Janusza Christy bohaterowie stawią czoła wielu wrogom, takim jak Zbójcerze czy Borostwory. Zaawansowany system walki ma wymagać od gracza dokonywania taktycznych wyborów, aby sprostać nawałnicy mieczy wroga. „Agresywna postawa”, „akrobatyczna obrona” czy „wielki skok” będą uruchamiane naprzemiennie w zależności od sytuacji na polu bitwy, a to jedynie kilka z dostępnych w grze talentów.

Premiera „Kajka i Kokosza: Na plasterki” planowana jest na 2023 rok. Pod koniec grudnia 2022 roku twórcy chcą wydać wersję demonstracyjną gry, w której gracz będzie mógł wcielić się w postać Kokosza i zagrać kompletny Akt 1 pt. „Fujarka Łamignata”. Demo zostanie udostępnione na platformie Steam, a po usprawnieniu rozgrywki – także na kolejnych platformach (PS, Xbox) oraz urządzeniach mobilnych.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: gry