Gra planszowa na podstawie „Studium w szmaragdzie” Gaimana w październiku

21 maja 2015

studium_w_szmaragdzie_gra1
Znamy już datę premiery polskiej edycji gry „Studium w szmaragdzie” („A Study in Emerald V2” Martina Wallace?a). Gra ta trafi do sklepów już w październiku.

„Studium w szmaragdzie” to planszówka dla 2-5 osób, nawiązująca do wielokrotnie nagradzanego opowiadania Neila Gaimana pod tym samym tytułem. Pisarz przedstawił w nim Sherlocka Holmesa, który próbuje rozwikłać kryminalną zagadkę w XIX-wiecznej Anglii zasiedlonej istotami z mitologii H.P. Lovecrafta.

Elegancka eurogra, zaprojektowana przez Martina Wallace?a, jednego z najlepszych autorów współczesnych planszówek, łączy mechaniki budowy talii i kontroli obszarów. Każdy gracz działa zgodne ze swoją ukrytą tożsamością: służy Wielkim Przedwiecznym albo dąży do ich obalenia i przywrócenia ludzkich władców. Rozgrywka jest pełna nieufności i podejrzeń, a gracze balansują między koniecznością skutecznego działania, a potrzebą utrzymania w tajemnicy swoich roli. Jako członkowie tajnych służb albo sekretnych organizacji, mogą korzystać z usług największych (nie)sław epoki, takich jak: Emma Goldman, Leon Czolgosz, Nikołaj Kibalczyc, a nawet Otto von Bismarck czy sam Sherlock Holmes!

Polska edycja jest drugą, w której usprawniono mechanikę, skrócono czas rozgrywki oraz zaprojektowano na nowo całą szatę graficzną. Dzięki tym zabiegom „Studium w szmaragdzie” to wyjątkowa planszówka, łącząca niesamowity klimat z perfekcyjnie zaprojektowanymi zasadami. To gra dla doświadczonych graczy, miłośników śledztw, strategicznego planowania, bezwzględnej interakcji oraz ukrytych tożsamości.

Polscy gracze mieli już okazję zagrać w prototyp m.in. na festiwalu Pyrkon w Poznaniu oraz na konwencie Zjava w Warszawie. Oficjalna sprzedaż „Studium w szmaragdzie” ruszy w październiku.

studium_w_szmaragdzie_gra2

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: gry