Gra na podstawie „Niezwyciężonego” Stanisława Lema ukaże się w 2023 roku. Opublikowano materiał wideo ukazujący, jak będzie wyglądała rozgrywka

13 czerwca 2022

Krakowskie studio Starward Industries opublikowało pierwszą prezentację rozgrywki w grze „Niezwyciężony” realizowanej na podstawie powieści Stanisława Lema. Premierę produkcji początkowo zakładano na 2022 rok, ale ostatecznie przesunięto na 2023 rok.

„Niezwyciężony” to thriller fantastyczno-naukowy rozgrywany w perspektywie pierwszoosobowej, czyli gracz ogląda świat oczami głównej postaci. Wcielamy się w Doktor Yasną, członkinię międzygwiezdnej ekspedycji naukowej, lądującej na planecie Regis III z misją ratunkową. Chodzi o odnalezienie członków załogi podobnego statku, z którymi utracono łączność.

Korzystając z posiadanego sprzętu, a jednocześnie polegając na swoim instynkcie i umiejętnościach, gracze muszą przetrwać na nieprzyjaznej planecie. Wkrótce dowiadujemy się, że Regis III skrywa przerażające sekrety. Podczas próby wyjaśnienia losów zaginionej załogi zaczynamy zdawać sobie sprawę, że być może nie jesteśmy sami na tej planecie, a niektóre miejsca powinny pozostać nietknięte. Jest już jednak za późno, żeby zawrócić.

Przetrwanie gracza na planecie to kwestia właściwych wyborów podejmowanych podczas odkrywania tajemnic Regis III. Jak informują twórcy, rozgrywka opiera się na kilku ścieżkach narracyjnych oraz prowadzi do aż 11 zakończeń.

„W 'Niezwyciężonym’ łączymy niezwykły świat nieprzyjaznej planety, fascynującą historię z najwyższej półki oraz zaprzęgamy do pracy na najwyższych obrotach nasz warsztat twórczy, aby stworzyć ambitny tytuł poruszający emocje graczy” – mówi prezes Starward Industries, Marek Markuszewski. „Gra wyróżnia się wciągającą narracją, w ramach której gracz nie tylko pozna losy kosmonautów, ale przede wszystkim będzie tworzył w jej świecie własną nieliniową historię”.

Tym, co niewątpliwie rzuca się w oczy, jest retro-futurystyczna oprawa gry, nawiązująca do wyobrażeń o przyszłości i rozwoju technologii w czasach, gdy została napisana książka Lema. Świat gry nie zaznał rewolucji cyfrowej, toteż spotykane w nim urządzenia wykorzystują kineskopy, tranzystory czy taśmy magnetyczne, a klimat graficzny wyraźnie nawiązuje do epoki Zimnej Wojny.

Gra będzie dostępna na PlayStation 5, Xbox Series i PC. Poniżej możecie zobaczyć pięciominutową rozgrywkę udostępnioną przez Starward Industries:

Warto obejrzeć też krótką zapowiedź opublikowaną kilka miesięcy temu:

Tematy: , , ,

Kategoria: gry