Czy powstanie gra zainspirowana opowiadaniami Harukiego Murakamiego?

15 października 2015

gra-inspirowana-murakamim
Czteroosobowa firma Bit Byterz zbiera na stronie crowdfundingowej Kickstarter środki na stworzenie gry zainspirowanej twórczością japońskiego pisarza Harukiego Murakamiego.

„Memoranda” to dwuwymiarowa gra typu „nakieruj i kliknij” w stylu „Tajemnicy Monkey Island”. Akcja gry rozgrywa się wokół bohaterki żyjącej w małym europejskim miasteczku, która powoli zapomina swoje własne imię i za wszelką cenę stara się odkryć powód utraty pamięci. Jak zdradzili twórcy, fabuła gry inspirowana jest opowiadaniami japońskiego pisarza Harukiego Murakamiego, którego twórczość określana jest często mianem realizmu magicznego.

Wykorzystanie realizmu magicznego jako fundamentalnego składnika świata przedstawionego jest niezwykle rzadkie w grach wideo. Aby osiągnąć ten cel, potrzebna jest drobiazgowo zaplanowana fabuła nasycona wysoką dawką szczegółów. Mimo to stojące przed Bit Byterz wyzwanie zdaje się nie zniechęcać twórców.

„Myśleliśmy, że mglista, surrealistyczna rzeczywistość fikcyjnego świata Murakamiego posiadałaby wielki potencjał do przerobienia go na coś wizualnego, co mogłoby prowadzić do stworzenia dziwacznych postaci, kluczowego elementu w projektowaniu gry” – napisali twórcy gry na Kickstarterze, gdzie firma szuka środków na sfinansowanie projektu.

Kampania pozyskiwania funduszy dobiegnie końca 15 listopada. Twórcy już zadeklarowali, że jeśli uda im się osiągnąć cel, w ciągu dwóch lub trzech miesięcy gra zostanie wypuszczona na Windowsa, Maca i Linuxa PC. Twórcy nie wykluczyli, że „Memoranda” będzie także dostępna na urządzenia pracujące na iOS, ale nastąpi to w czasie późniejszym.

Poniżej możecie zobaczyć krótką zapowiedź gry:

[ks]

Tematy: , ,

Kategoria: gry