CD Projekt RED zapowiada kolejną grę komputerową o Wiedźminie. Powstanie cała nowa saga

22 marca 2022

Studio CD Projekt RED ogłosiło, że pracuje nad kolejną odsłoną serii gier o Wiedźminie. Będzie ona stanowić początek nowej sagi stworzonej we współpracy technologicznej z amerykańskim producentem Epic Games.

Informacja stanowi pierwsze oficjalne potwierdzenie, że powstaje kolejna pełnoprawna komputerowa gra fabularna dla jednego gracza w ramach serii „Wiedźmin”. Ostatnia z dotychczas wydanych odsłon cyklu – „Wiedźmin 3: Dziki Gon” z 2015 roku – zdobyła łącznie ponad 250 tytułów Gry Roku. Produkcja doczekała się również dwóch dodatków fabularnych: „Serca z Kamienia” oraz „Krwi i Wina”.

Poza potwierdzeniem, że nowa gra z serii „Wiedźmin” powstaje, studio CD Projekt RED nie podało żadnych dodatkowych szczegółów na jej temat. Informacji towarzyszy grafika (patrz zdj. powyżej) przedstawiająca medalion leżący w śniegu oraz słowa: „Rozpoczyna się nowa saga”.

Reżyserię gry powierzono Jasonowi Slamie, który osobiście poinformował o tym obserwujących na swoim profilu na Twitterze. Jak wyjaśnił we wpisie na Twitterze Radek Grabowski, globalny dyrektor ds. public relations w CD Projekt RED, gra nie będzie się nazywać „Wiedźmin 4”. Niewykluczone więc, że to nawet nie Geralt będzie głównym bohaterem w zapowiadanej produkcji.

Gra o wiedźminie ma powstać w oparciu o technologię Unreal Engine 5, za którą odpowiada amerykańska firma Epic Games. „Naszym celem nie było po prostu pozyskanie licencji na silnik; razem z naszymi partnerami widzimy tę współpracę jako pierwszy krok w długiej i owocnej współpracy” – skomentował Paweł Zawodny, dyrektor ds. technologii w CD Projekt RED.

Przewidywana data premiery nowej gry nie jest jeszcze znana.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: gry