Zwiastun serialu na podstawie „Stacji Jedenaście” Emily St. John Mandel. Światowa premiera ekranizacji w grudniu

4 listopada 2021

Platforma HBO Max opublikowała pierwszy zwiastun serialu na podstawie postapokaliptycznej powieści „Stacja Jedenaście” autorstwa Emily St. John Mandel. Światowa premiera 10-odcinkowej ekranizacji odbędzie się 16 grudnia.

Powieść Emily St. John Mandel przedstawia losy kilku osób ocalałych z globalnej pandemii, która zniszczyła znaczną część populacji. W nowej rzeczywistości ludzie ci próbują odbudować to, co utracili.

W głównych rolach w serialu występują: Mackenzie Davis, Himesh Patel, David Wilmot, Daniel Zovatto, Lori Petty i Gael García Bernal. Showrunnerem i scenarzystą „Stacji Jedenaście” jest Patrick Somerville, a na stołku reżyserskim zasiada Hiro Murai.

Zdjęcia do serialu rozpoczęty się w Chicago w styczniu 2020 roku, ale z powodu COVID-19 produkcja została przeniesiona do Mississauga w kanadyjskiej prowincji Ontario. Prace na planie zakończono w lipcu ubiegłego roku.

To już kolejny po „Łasuchu” oraz „Y: ostatni z mężczyzn” serial postapokaliptyczny, którego fabularne założenie o ogólnoświatowej pandemii nabrało nowego i niesamowitego rezonansu podczas pandemii COVID-19.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu, którego premiera na HBO Max już 16 grudnia:

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film