Zwiastun serialu „Kraina Lovecrafta” na podstawie powieści Matta Ruffa

6 maja 2020


Stacja HBO udostępniła zwiastun nowego serialu „Kraina Lovecrafta”, opartego na powieści Matta Ruffa o tym samym tytule. Showrunnerką i producentką ekranizacji jest Misha Green, a producentami są m.in. J.J. Abrams oraz Jordan Peele. Premiera zaplanowana została na sierpień.

„Kraina Lovecrafta” śledzi losy Atticusa Freemana (w tej roli Jonathan Majors), który dołącza do swojej przyjaciółki Letitii oraz wuja George’a i razem z nimi wyrusza w podróż przez Amerykę lat 50., aby odnaleźć zaginionego ojca. Tak zaczyna się walka o przetrwanie i przezwyciężenie rasistowskiego terroru białej Ameryki oraz przerażających potworów rodem z powieści Lovecrafta.

W serialu obok Jonathana Majorsa występują: Jurnee Smollett-Bell („Czysta krew”), Courtney B. Vance („American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”) oraz Michael Kenneth Williams („Hap i Leonard”, „Osierocony Brooklyn”).

Obowiązki producentki wykonawczej oraz showrunnerki „Krainy Lovecrafta” pełni Misha Green (serial „Underground”, „Synowie Anarchii”). Pozostałymi producentami wykonawczymi są: J.J. Abrams („Zagubieni”, „Castle Rock”), Jordan Peele („Uciekaj!”), Bill Carraro („Ucieczka z Dannemory”), Yann Demange („Kokainowy Rick”), który także wyreżyserował pierwszy odcinek, oraz Daniel Sackheim („Człowiek z Wysokiego Zamku”), będący jednocześnie reżyserem drugiego i trzeciego odcinka.

Autor książki, Matt Ruff, nie widział jeszcze serialu. Czytał jedynie scenariusz pilotażowego odcinka i kilkakrotnie odwiedził plan filmowy, ale domyśla się, że jak w przypadku każdej adaptacji, w fabule pojawią się mniejsze lub większe zmiany. „Mam już swoją wersję tej historii, nie potrzebuję dokładnej kopii. W tej chwili oglądanie zwiastuna jest jak spojrzenie na wszechświat równoległy ? taki, którego elementy są mi znane, ale wciąż wystarczająco różne, by poczuć się świeżo” ? skomentował Ruff.

Serial „Kraina Lovecrafta” składać się będzie z dziesięciu odcinków. Premiera odbędzie się w sierpniu w HBO i HBO GO. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun:

Powieść „Kraina Lovecrafta” Matta Ruffa ukaże się w Polsce w tym samym miesiącu, co serial, nakładem Wydawnictwa W.A.B. Tymczasem poniżej prezentujemy okładkę oryginalnego amerykańskiego wydania książki.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film