Zwiastun serialu „Dobry omen” na podstawie powieści Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta

8 października 2018


Amazon opublikował zwiastun sześcioodcinkowego serialu „Dobry omen”, nakręconego na podstawie powieści Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta. Produkcja zostanie udostępniona na platformie strumieniowej internetowego giganta w przyszłym roku.

Douglas Mackinnon przyznaje, że wprawdzie to on siedzi na stołku reżyserskim, ale w rzeczywistości Neil Gaiman dowodzi realizacją serialu. Współautor książki nie tylko osobiście napisał scenariusz wszystkich sześciu odcinków, ale też aktywnie brał udział w castingu i zaangażował się w proces edycji.

„W zasadzie minęły prawie cztery lata, odkąd napisałem cokolwiek innego lub robiłem coś, co nie było 'Dobrym omenem’. Wyczekuję niecierpliwie, aż będę mógł spojrzeć na to i powiedzieć: tak, zrobiłem to, zrobiliśmy to. Potem będę mógł wrócić i znów być pisarzem” ? mówi Gaiman.

Gaiman ujawnił, że z serialu będziemy mogli dowiedzieć się znacznie więcej na temat pary głównych bohaterów, Crowleya i Azirafala. Chodzi o rzeczy, które przydarzyły się im przez lata i miały wpływ na wydarzenia opisane w książce. Pisarz cieszy się, że mógł dodać nowe sceny albo przedstawić szerzej te, które w oryginale były jedynie wspomniane. „To zupełnie coś innego, gdy dostaje się suchą relację z wybuchu Agnes Nutter, a potem faktycznie się tam jest, gdy tłum idzie do jej chaty i wyciąga ją. To inny rodzaj doświadczenia i kocham je oba” ? komentuje.

Dla Gaimana „Dobry omen” to bardzo osobisty projekt. Poświęcając się realizacji serialu, spełnił ostatnią prośbę swego wieloletniego przyjaciela i współautora książki, zmarłego w 2015 roku Terry’ego Pratchetta. „Terry i ja napisaliśmy tę powieść prawie 30 lat temu. Nie udało nam się wtedy nakręcić filmu. Nie udało się też później. W końcu przekazaliśmy to Terry’emu Gilliamowi, który przez lata nie zrobił filmu. Kilka lat temu razem z Terrym pomyśleliśmy, że może dobrym pomysłem byłoby spróbować z serialem telewizyjnym. Szukaliśmy scenarzystów, a oni wszyscy mówili: 'Nie, to za duże i zbyt dziwne’. A potem Terry zapytał mnie, czy mógłbym to napisać. Nigdy nie prosił mnie o nic, choć byliśmy przyjaciółmi od 35 lat. Powiedział: 'Musisz to zrobić, ponieważ ja już długo nie pożyję. a chciałbym to zobaczyć, zanim zgasną światła’. A potem zmarł dużo, dużo szybciej niż ktokolwiek z nas się spodziewał, co oznaczało, że zasiadłem do pisania scenariusza pierwszego odcinka wkrótce po jego śmierci” ? opowiada Gaiman.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy oficjalny zwiastun „Dobrego omenu”. W głównych rolach w serialu występują David Tennant i Michael Sheen:

Plakat promujący serial „Dobry omen”:

[am]
fot. Amazon Prime

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film