Zwiastun pierwszej ekranizacji „Wojny światów”, której akcja osadzona została w tej samej epoce, co książka H.G. Wellsa

29 września 2019


Stacja BBC opublikowała zwiastun miniserialu na podstawie „Wojny światów”. Zapowiadana na jesień produkcja powinna zainteresować czytelników klasycznej powieści H.G. Wellsa, ponieważ jest to pierwsze ekranizacja rozgrywająca się w tej samej epoce i miejscu, co książkowa historia.

„Nowatorska powieść H.G. Wellsa wielokrotnie była przenoszona na ekran, ale zawsze miała współczesną (i amerykańską) oprawę. Nasza jest pierwszą wersją, której akcja została osadzona w Londynie i otaczających go hrabstwach w epoce edwardiańskiej” ? mówi reżyser Craig Viveiros.

„Wersja 'Wojny światów’, którą chciałem stworzyć, pozostaje wierna tonowi i duchowi książki, ale jednocześnie jest nowoczesna, zaskakująca i pełna nagłych zmian: to zderzenie science-fiction, dramatu historycznego i horroru. W powieści Wellsa nie ma nic miłego ani przewidywalnego i właśnie to chcę uchwycić w serialu” ? dodał Peter Harness, scenarzysta i jeden z producentów wykonawczych.

Miniserial składać się będzie z trzech odcinków. Historia skoncentruje się na losach kilku postaci, które w obliczu inwazji obcych, stają do walki o życie z wrogiem, którego nie rozumieją. W obsadzie znaleźli się Eleanor Tomlinson, Rafe Spall, Rupert Graves i Robert Carlyle. Premiera zapowiedziana jest na jesień 2019 roku.

A oto i zwiastun nowej ekranizacji „Wojny światów”:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film