Zwiastun nowego serialu animowanego „Dolina Muminków”

1 lutego 2019


Premiera nowego serialu o Muminkach zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym producenci postanowili udostępnić pierwszy zwiastun tej zrealizowanej komputerowo animacji.

Nowa produkcja ma przybliżyć słynne trolle wymyślone przez Tove Jansson nowemu pokoleniu odbiorców, dlatego została wykonana przy pomocy innowacyjnych technik animacji komputerowych, a przy tym pozostała wierna oryginalnym wizerunkom postaci. Pierwszy sezon serialu składa się z 13 odcinków, każdy z nich trwa 22 minuty. Reżyserem serialu jest laureat Oscara Steve Box, znany m.in. z realizacji pełnometrażowej produkcji „Wallace i Gromit: Klątwa Królika”.

Animacja nosi tytuł „Moominvalley” („Dolina Muminków”) i oparta jest na wydarzeniach z książek lub komiksów Tove Jansson, ale na potrzeby scenariusza wymyślono też zupełnie nowe historie. Producenci przekonują, że scenarzyści dokładnie przeanalizowali postacie występujące w książkach, aby dobrze poznać ich motywacje, pragnienia, lęki i wady. Chcieli bowiem, żeby osobowości bohaterów zostały przedstawione na ekranie w myśl tego, jak wykreowała je Tove Jansson.

Na temat fabuły serialu wiemy na razie tyle, że będzie to opowieść o dorastaniu Muminka i jego relacjach z rodziną i innymi stworzeniami. Jednocześnie historia pozwoli widzom dowiedzieć się więcej o człowieczeństwie, związkach międzyludzkich i emocjach, a szczególnie o miłości. „Dolina Muminków” ma być podnoszącą na duchu produkcją familijną z pozytywnym przesłaniem.

W Finlandii serial zostanie wyemitowaną przez telewizję publiczną YLE już w lutym 2019 roku. Widzowie w krajach anglojęzycznych zobaczą „Dolinę Muminków” wiosną. Poniżej prezentujemy pierwszy oficjalny zwiastun animacji oraz kilka zdjęć przedstawiających postacie w niej występujące:

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film