Zwiastun miniserialu „Outsider” na podstawie powieści Stephena Kinga

24 października 2019


Stacja HBO udostępniła zwiastun miniserialu „Outsider” na podstawie ubiegłorocznej powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Produkcja zadebiutuje na antenie telewizji w styczniu 2020 roku.

„Ousider” opowiada o zagadkowym śledztwie prowadzonym przez detektywa Ralpha Andersona i policję z Flint City. Kiedy w parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca, naoczni świadkowie i odciski palców bezdyskusyjnie wskazują, że sprawcą zbrodni jest Terry Maitland, trener drużyn młodzieżowych, nauczyciel angielskiego i jeden z najbardziej lubianych obywateli miasta. Policja nakazuje przeprowadzić natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów. Wydaje się, że to zakończy dochodzenie, ale wtedy okazuje się, że mężczyzna posiada niepodważalne alibi. W toku śledztwa zaczynają wychodzić szczegóły, które sprawią, że detektyw Ralph Anderson będzie musiał zrewidować swoje poglądy na wykonywaną pracę i życie.

Zapowiadana przez HBO produkcja ma składać się z 10 odcinków i ? jak wynika ze zwiastuna ? będzie to raczej wierna ekranizacja książki. Jedynym istotnym problemem, który musieli rozwiązać twórcy serialu, to obecność w fabule Holly Gibney, czyli ważnej postaci z trylogii „Pan Mercedes”, która została już sfilmowana na zlecenie stacji telewizyjnej Audience. W produkcji tej w bohaterkę wcieliła się Justine Lupe. Skorzystanie z usług aktorki do zagrania tej samej roli w „Outsiderze” było niemożliwe z powodów prawnych i komercyjnych (w końcu to osobna historia realizowana dla innego nadawcy), dlatego w miniserialu HBO zobaczymy „nową” Holly. Przybierze ona postać czarnoskórej aktorki Cynthii Erivo.

Czy to znaczy, że scenarzyści zupełnie odetną się od przeszłości postaci, która nierozerwalnie związana jest z detektywem Billem Hodgesem z „Pana Mercedesa”? A może wymyślą dla niej podobną biografię, pomijając jedynie kilka wątków? Tego nie wiemy, ale przekonamy się już za kilka miesięcy. Światowa premiera miniserialu zapowiedziana jest na 12 stycznia 2020 roku.

W obsadzie ? oprócz wspomnianej już Cynthii Erivo ? zobaczymy Bena Mendelsohna (detektyw Ralph Anderson), Jasona Batemana (Terry Maitland), Billa Campa (Howie Gold), Mare Winningham (Jeannie Anderson), Paddy’ego Considine’a (Claude Bolton), Julianne Nicholson (Glory Maitland) i Yula Vazquezę (Yunis Sablo). Za scenariusze poszczególnych odcinków odpowiadają prawdziwe tuzy pisarstwa: skrypty do sześciu epizodów stworzył Richard Price ? autor powieści („Bracia krwi”, „Ślepy zaułek”, „Kolor zbrodni”) i scenarzysta („Kolor pieniędzy”, „Morze miłości”, „Kroniki Times Square”), dwa kolejne są dziełem Dennisa Lehane’a ? autora kryminałów („Rzeka tajemnic”, „Wyspa skazańców”).

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun miniserialu „Outsider”:

Powieść „Outsider” Stephena Kinga ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka:

[am]

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: film