banner ad

Zwiastun filmu na podstawie „Tulipanowej gorączki” Deborah Moggach

5 maja 2016

zwiastun-tulipanowej-goraczki
Zarówno sztuka, jak i uczucia potrafią w znaczącym stopniu wpłynąć na ludzkie życie. Tak jest również w historii zawartej na łamach książki „Tulipanowa gorączka”, która już wkrótce doczeka się filmowej adaptacji. W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun filmu.

Widowisko „Tulipanowa gorączka” zainspirowane jest powieścią Deborah Moggach o tym samym tytule. Historia koncentruje się na losach młodej Sophii poślubionej sędziwemu i bogatemu kupcowi. Kiedy mąż zleca wziętemu malarzowi namalowanie ich wspólnego portretu, nawet nie zdaje sobie sprawy, jaki ciąg zdarzeń uruchomi. Pomiędzy kobietą a artystą rodzi się uczucie. Chcąc spełnić własne marzenie o zaczęciu nowego życia, postanawiają zająć się handlem tulipanami. Akcja opowieści rozgrywa się w XVII wieku w Holandii, w trakcie tulipanomanii, gdy owe kwiaty były wyjątkowo popularne, osiągając astronomiczne ceny na rynku.

W obsadzie filmu znaleźli się Dane DeHaan, Alicia Vikander, Cara Delevingne, Judi Dench oraz Christoph Waltz. Za kamerą stanął Justin Chadwick. Premiera ekranizacji zapowiedziana jest na 15 lipca tego roku. Wcześniej, bo 31 maja, wydawnictwo Rebis przypomni książkę Deborah Moggach, na podstawie której powstał film.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Tulipanowej gorączki”:

[mw]

Tematy: , , ,

Kategoria: film