Zwiastun filmu na podstawie „Poczucia kresu” Juliana Barnesa!

14 grudnia 2016

poczucie-kresu-zwiastun1
Wytwórnia CBS Films udostępniła pierwszy zwiastun filmu zrealizowanego na podstawie nagrodzonej Bookerem powieści Juliana Barnesa pt. „Poczucie kresu”. Obraz trafi do kin w marcu 2017 roku.

Opublikowana w 2011 roku książka Barnesa to opowieść o istocie przyjaźni, miłości, wyrzutach sumienia i sensie samobójstwa. Tony Webster, emerytowany rozwodnik prowadzący samotnicze życie, otrzymuje nieoczekiwany spadek. Matka jego pierwszej miłości, Weroniki, pozostawiła mu niewielką sumę pieniędzy oraz dwa dokumenty. To doprowadza mężczyznę do odkrycia sekretu, który na zawsze zmąci mu dobre samopoczucie, a jego korzenie sięgają czasów studenckich, gdy przyjaźnił się z niezwykle inteligentnym Adrianem. Młodzieńców poróżniła miłość do Weroniki. Kilka miesięcy później Adrian popełnił samobójstwo, pozostawiając list, w którym objaśnił swoje filozoficzne credo dające mu prawo do decydowania o swoim życiu. Czy obraz tamtych wydarzeń, jaki zachował się w pamięci Tony’ego, znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości?

poczucie-kresu-zwiastun2

W rolę Tony’ego Webstera w zapowiadanym filmie wcieli się Jim Broadbent, brytyjski aktor znany m.in. z ekranizacji „Wojny i pokoju”, „Atlasu chmur”, „Opowieści z Narnii”, serii o Bridget Jones i o Harrym Potterze. Na ekranie towarzyszą mu: Charlotte Rampling, Harriet Walter, Michelle Dockery, Emily Mortimer, Billy Howle, Joe Alwyn, Freya Mavor i Matthew Goode. Powieść Barnesa zaadaptował do potrzeb filmu Nick Payne, brytyjski dramaturg, który „Poczuciem kresu” debiutuje jako scenarzysta. Reżyserem obrazu jest indyjski filmowiec Ritesh Batra, który ma na koncie film „Smak curry”.

Premiera filmu zapowiedziana jest na 10 marca w Stanach Zjednoczonych oraz na 24 marca w Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo jeszcze, kiedy film trafi do polskich kin.

[am]
fot. CBS Films

Tematy: , , ,

Kategoria: film