Zwiastun filmu „Jack Reacher” na podstawie powieści Lee Childa

4 lipca 2012


Jack Reacher, bohater 18 książek napisanych przez Lee Childa, w grudniu po raz pierwszy pojawi się na ekranach kin. Paramount Pictures opublikowało premierowy zwiastun z nadchodzącego filmu.

Obraz zatytułowany po prostu „Jack Reacher” zrealizowany został na podstawie powieści „Jednym strzałem”. Sześć strzałów z karabinu, pięciu zabitych, sterroryzowane miasto, wzorowe śledztwo, zabójca ujęty w ekspresowym tempie. Dowody obciążające Jamesa Barra, byłego żołnierza piechoty i strzelca wyborowego, są niepodważalne. Dlaczego morderca nie chce rozmawiać z adwokatem, a jedynie z tajemniczym Jackiem Reacherem, którego zeznania mogłyby go jeszcze bardziej pogrążyć? Dlaczego strzelając chybił – raz? Kim jest Reacher – człowiek bez samochodu, konta bankowego i stałego miejsca pobytu? Rosemary, siostra oskarżonego, za wszelką cenę chce pomóc bratu. Kiedy James zostaje pobity w więzieniu i zapada w śpiączkę, wynajmuje młodą, zaangażowaną panią prawnik. Niespodziewanie pojawia się Reacher – i trup zaczyna ścielić się gęsto…

W rolę tytułowego bohatera wcieli się w filmie Tom Cruise. Aktor jest sporo niższy od swojego literackiego pierwowzoru, ale Lee Childowi to najwyraźniej nie przeszkadza. W jednym z wywiadów pisarz wyjaśnił, że „wielkość Reachera w książkach jest metaforą niepowstrzymanej siły, którą Cruise portretuje na swój własny sposób”.

Za reżyserię filmu odpowiada zdobywca Oscara za scenariusz do „Podejrzanych”, Christopher McQuarrie. Obok Cruise’a na ekranie zobaczymy również Roberta Duvalla, Wernera Herzoga (tym razem w roli aktora) i Richarda Jenkinsa.

Światowa premiera „Jacka Reachera” zapowiedziana jest na 21 grudnia 2012 roku. Na ekranach polskich kin film pojawi się 11 stycznia 2013.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film