Zwiastun ekranizacji „Zabójczego żartu” Alana Moore’a i Briana Bollanda

4 kwietnia 2016

zwiastun-zabojczego-zartu
W cieniu kampanii promocyjnej najnowszej superprodukcji Zacka Snydera „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” pojawia się informacja o jeszcze jednym obrazie z Mrocznym Rycerzem. Chodzi o ekranizację „Zabójczego żartu” Alana Moore’a i Briana Bollanda. Wytwórnia Warner Bros. opublikowała właśnie zwiastun filmu.

Wprawdzie „Zabójczy żart” będzie „jedynie” animacją, i to taką, która nie trafi nawet do kin, warto jednak przyjrzeć się tej produkcji z uwagi na status, jakim cieszy się od lat komiksowy pierwowzór. „Zabójczy żart” to jedno z tych dzieł, które w drugiej połowie lat 80. zmieniło postrzeganie historii superbohaterskich, obok „Strażników” czy „Powrotu Mrocznego Rycerza”. To także ikoniczna pozycja traktująca o pochodzeniu największego wroga Batmana, Jokera.

Nie wiadomo, czy film będzie wierną adaptacją materiału źródłowego, który przeznaczony był zdecydowanie dla dojrzałych odbiorców. Pewną nadzieję budzi informacja z października minionego roku, że wytwórnia Warner Bros. dała filmowcom zielone światło na zrealizowanie animacji w kategorii wiekowej R (osoby poniżej 17 roku życia mogą oglądać takie produkcje tylko pod opieką dorosłych). Przypomnijmy, że to kategoria, którą posiadały takie filmy, jak „Pulp Fiction”, „300” czy „Piła”. Czy twórcy z takiej możliwości skorzystali? O tym przekonamy się już za kilka miesięcy. Premiera „Zabójczego żartu” zapowiedziana została na lato 2016. Byłby to pierwszy obraz z Batmanem, któremu dano tak wysoką kategorię wiekową (nie odważył się na to nawet Christopher Nolan).

Producent wykonawczy Bruce W. Timm ujawnił podczas ostatniego festiwalu Comic Con, że film będzie zawierał oryginalny 15-minutowy prolog, który wprowadzi widzów w całą historię. „Zabójczy żart” wyreżyserował Sam Liu, który ma już w dorobku m.in. animowaną ekranizację komiksu Franka Millera „Batman: Rok pierwszy”. Głosów postaciom użyczą aktorzy znani dobrze odbiorcom poprzednich animacji DC Comics: Kevin Conroy jako Batman i Mark Hamill („Gwiezdne wojny”) jako Joker. W komisarza Gordona wcieli się Ray Wise („Twin Peaks”), zaś jego córka, Barbara, przemówi głosem Tary Strong.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun animacji „Zabójczy żart”:

[am]

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: film