banner ad

Zwiastun ekranizacji powieści „Juliet, naga” Nicka Hornby’ego

3 lipca 2018


Kolejna muzyczna powieść Nicka Hornby’ego trafi wkrótce na ekrany kin. Tym razem będzie to „Juliet, naga” w reżyserii Jessego Peretza z Rose Byrne, Chrisem O’Dowdem i Ethanem Hawkem w rolach głównych. Zwiastun możecie obejrzeć już dziś.

„Juliet, naga”, podobnie jak „Wierność w stereo”, opowiada o muzyce i relacjach międzyludzkich. Annie utknęła w trwającym od dawna związku z Duncanem, obsesyjnym fanem nieco zapomnianego rockmana Tuckera Crowe’a. Kiedy ukazuje się demo z akustycznymi wersjami nagrań pochodzących z przebojowego albumu muzyka sprzed 25 lat, dziewczyna pisze krytyczną recenzję płyty i publikuje ją w internecie. Ku swemu zaskoczeniu, otrzymuje odpowiedź od ukrywającego się przed światem gwiazdora. Zaczynają ze sobą korespondować, co w końcu prowadzi do spotkania. Czy Annie i Tuckera połączy romantyczna nic? I jak na to wszystko zareaguje Duncan?

„Ciężko jest wkroczyć w świat filmowych adaptacji powieści Nicka Hornby’ego, nie uznając za kluczowe odniesienia ekranizacji 'Był sobie chłopiec’ oraz 'Przeboje i podboje’. Oba te tytuły to filmy, które uwielbiam. Ale powiedziałbym również, że kluczowa część mojego życia, do którego wracałem, podczas pracy nad tym projektem, to były późne lata 80. i początek lat 90., kiedy byłem basistą zespołu The Lemonheads i przeżywałem życie w pięknej scenerii muzyki punk/indie sprzed czasów Nirvany. To był świat, w którym żył Tucker Crowe w swojej zmitologizowanej przeszłości, więc powrót do tych wspomnień stanowił klucz do zdefiniowania, kim był nasz bohater” – mówi reżyser Jesse Peretz.

Ekranizacja powieści „Juliet, naga” miała swoją prapremierę 19 stycznia podczas Festiwalu w Sundance. Oceny krytyków są różne. Przeważają pozytywne, doceniające dobrą pracę filmowców i połączenie skomplikowanej, ale czułej komedii romantycznej z historią o dorosłych obsesyjnych fanach popkultury. W kinach amerykańskich film pojawi się w sierpniu. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „Juliet, naga”:

Plakat promujący film „Juliet, naga”:

[aw,am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film