Zwiastun ekranizacji „Długiej drogi w dół” Nicka Hornby?ego

27 stycznia 2014

nauka-spadania-hornby
Opublikowano zwiastun ekranizacji powieści Nicka Hornby?ego „Długa droga w dół”. Zgodnie z zapowiedziami w Polsce film będzie wyświetlany pod tytułem „Nauka spadania”.

Bohaterami i jednocześnie narratorami książki Hornby?ego jest czwórka zdesperowanych ludzi – Jess, JJ, Martin i Maureen – którzy przypadkowo spotykają się w sylwestrową noc na dachu Domu Skoczka, najpopularniejszego wśród samobójców wieżowca w Londynie, gdzie każde z nich chce w samotności skończyć ze sobą. Spontanicznie dochodzą do wniosku, że warto byłoby przedłużyć pobyt wśród żywych o kilka tygodni i wakacje na Teneryfie. Zawiązują więc pakt i postanawiają odłożyć swoją decyzję do Walentynek.

Prawa do sfilmowania książki wykupił jeszcze przed jej wydaniem Johnny Depp. Jak sam twierdził, jest to „jedna z najlepszych książek i jedne z najbardziej wyróżniających się postaci, o jakich miałem przyjemność przeczytać”. Z realizacji projektu nic jednak nie wyszło.

Ostatecznie film nakręcił za niemieckie i angielskie pieniądze francuski reżyser Pascal Chaumeil. W czwórkę głównych bohaterów wcielili się Pierce Brosnan (jako Martin Sharp), Imogen Poots (jako Jess Crichton), Toni Collette (jako Maureen) i Aaron Paul (jako JJ). Obraz pod tytułem „Nauka spadania” powinien trafić do polskich kin w drugiej połowie marca.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun filmu:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film