banner ad

Zwiastun drugiego sezonu serialu „Gra o tron”

14 grudnia 2011


W sieci pojawił się zwiastun drugiego sezonu serialu „Gra o tron”, opartego na popularnej sadze fantasy amerykańskiego pisarza George’a R. R. Martina – „Pieśń Lodu i Ognia”.

Cykl opowiada o siedmiu rodach, walczących na śmierć i życie o władzę nad krainą Westeros. W drugim sezonie serialu będziemy mieli okazje przyjrzeć się wojnie domowej, która wybucha po śmierci króla Roberta Baratheona. Krainę zalewa fala potencjalnych następców. Tron w Królewskiej Przystani obejmuje młody Joffrey, bardziej związany z rodem Lannisterów niż z linią Baratheonów. Zostaje on jednak oskarżony o bycie owocem kazirodczego żwiązku, dlatego chęć zajęcia jego miejsca wykazują bracia zmarłego – Stannis i Renly. Co więcej, Królem Północy zostaje obwołany Robb Stark, syn zabitego Eddarda Starka. Na tym jednak nie skończą się problemy krainy…

Saga autorstwa George’a R. R. Martina – chwalona w równym stopniu przez czytelników, krytyków oraz innych twórców fantasy – składać ma się z siedmiu tomów (do tej pory ukazało się pięć). Pierwszą książkę z serii, „Gra o tron”, Martin zaczął tworzyć po kilkuletniej przerwie w pisaniu (pracował wtedy przy scenariuszach dla telewizji). Powieść ukazała się w 1996 roku, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. prestiżową Nagrodę Locusa w kategorii najlepsza powieść fantasy). Przygotowywany właśnie drugi sezon serialu opiera się na kolejnym – równie wysoko cenionym – tomie sagi, zatytułowanym „Starcie królów”.

Druga odsłona „Gry o tron” pojawi się w amerykańskiej telewizji już w kwietniu 2012 roku, czyli zaledwie rok po premierze pierwszego sezonu. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun drugiego sezonu serialu:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film