Zwiastun drugiego sezonu „Genialnej przyjaciółki” na podstawie cyklu neapolitańskiego Eleny Ferrante. Znamy już datę premiery

3 lutego 2020


W sieci udostępniono zwiastun drugiego sezonu serialu „Genialna przyjaciółka” opartego na bestsellerowym cyklu Eleny Ferrante. Premiera ekranizacji odbędzie się 11 lutego w HBO GO, emisja na antenie HBO zaplanowana została od 24 marca.

Drugi sezon serialu „Genialna przyjaciółka” to adaptacja „Historii nowego nazwiska”, czyli drugiego tomu powieści z bestselerowego cyklu czterech książek Eleny Ferrante. Produkcję reżyseruje Saverio Costanzo („Private”, „Samotność pierwszych liczb”, „Złaknieni”), który odpowiada za sześć odcinków, oraz Alice Rohrwacher („Szczęśliwy Lazzaro”, „Cuda”), która wyreżyserowała dwa odcinki.

Wydarzenia przedstawione w nowych odcinkach serialu „Genialna przyjaciółka” są zapisem dalszych losów głównych bohaterek w burzliwym okresie ich młodości, ich wspólnych rozmów i rozłąki, oraz ponownych spotkań. Akcja rozpoczyna się w momencie, w którym zakończył się pierwszy sezon. Lila i Elena mają po 16 lat i uważają, że w ich życiu nic się nie dzieje. Lila jest świeżo po ślubie, ale ma wrażenie, że po przyjęciu nazwiska męża zatraciła siebie. Elena jest wzorową uczennicą, ale podczas wesela przyjaciółki uświadamia sobie, że nie jest szczęśliwa wśród ludzi ze swojego środowiska, ani w nowym otoczeniu. Podczas wakacji na Ischii dziewczęta spotykają Nino Sarratore, który jako dziecko mieszkał w sąsiedztwie. Nino jest teraz doskonale zapowiadającym się studentem uniwersytetu. To przypadkowe spotkanie kładzie się cieniem na więzi łączącej Elenę z Lilą. Przyjaciółki oddalają się od siebie i każda z nich zaczyna żyć we własnym świecie. Lila wykazuje się doskonałym wyczuciem i otwiera w centrum Neapolu elegancki salon obuwniczy, którego właścicielami jest wpływowa rodzina Solarów. Elena pilnie się uczy, żeby wyrwać się z okolicy, jedzie na studia na uniwersytet w Pisie.

W obsadzie drugiego sezonu serialu „Genialna przyjaciółka” znalazło się 125 aktorów pierwszo- i drugoplanowych. Na planie produkcji pracowało również blisko 8500 dorosłych statystów, 860 dziecięcych oraz 118 zwierząt. Plany przedmieść, które stały się tłem serialu, zostały zbudowane na terenie około 26 tysięcy metrów kwadratowych, z czego 6 tysięcy metrów kwadratowych zostało przeznaczonych na budowę 26 nowych budynków mieszkalnych.

Za wyprodukowanie drugiego sezonu „Genialnej przyjaciółki” odpowiadają: Lorenzo Mieli i Mario Gianani z ramienia The Apartment and Wildside, spółki należącej do Fremantle, Domenico Procacci z ramienia Fandango, we współpracy z Rai Fiction i HBO Entertainment, przy udziale koproducenckim spółek Mowe oraz Umedia. Za fabułę oraz scenariusze odpowiadają Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci oraz Saverio Costanzo. Obowiązki producentów wykonawczych pełnili Paolo Sorrentino i Jennifer Schuur.

Premiera drugiego sezonu „Genialnej przyjaciółki” odbędzie się 11 lutego w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa pierwsze odcinki serialu. Kolejne odcinki dodawane będą co tydzień po dwa. Emisja w HBO zaplanowana została od 24 marca. Drugi sezon będzie liczył 8 odcinków.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun drugiego sezonu „Genialnej przyjaciółki” (z angielskimi napisami):

W Polsce powieści Eleny Ferrante z cyklu neapolitańskiego ukazały się nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

[am]
fot. Eduardo Castaldo/HBO

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film