banner ad

Zwiastun ?Big Sur? na podstawie Kerouaca

10 stycznia 2013


W sieci pojawił się pierwszy zwiastun adaptacji słynnej powieści Jacka Kerouaca pt. „Big Sur”. Film będzie miał swoją premierę w drugiej połowie stycznia, podczas zbliżającego się festiwalu filmowego Sundance.

„Big Sur” to kolejna autobiograficzna opowieść Kerouaca, opisująca wydarzenia, jakie miały miejsce podczas trzech krótkich pobytów pisarza w domku należącym do przyjaciela i poety Lawrence?a Ferlinghetti. Głównym bohaterem książki jest Jack Duluoz, pisarz, alkoholik i neurotyk, odklejony od świata, błąkający się i samotny. To poniekąd alter ego pisarza, przywodzące na myśl bohaterów „W drodze” i „Włóczęgów Dharmy”, tyle że na innym etapie życia. Mentalnie i fizycznie Duluoz stacza się i zagraża sam sobie, szuka bezpiecznej niszy, kryjówki. Wszystko jednak wymyka mu się z rąk, a jego wyprawy nad Pacyfik, do Big Sur, mające coś zmienić, okazują się daremne.

Kerouac uważał „Big Sur” za swoją najbliższą ideału książkę. „Cała ta historia to gigantyczna komedia, oglądana oczami biednego Ti Jeana (czyli moimi), znanego także jako Jack Duluoz. Przedstawia świat gorącej aktywności, zabawy i szaleństwa, choć także łagodnej słodyczy, oglądany przez dziurkę od klucza, czyli oko Ti Jeana” ? mówił o powieści.

W filmie w reżyserii Michaela Polisha wystąpili Jean-Marc Barr jako Jack Duluoz, Josh Lucas jako dobry przyjaciel pisarza Neal Cassady, Anthony Edwards jako Lawrence Ferlinghetti oraz Radha Mitchell jako Carolyn Cassady.

Większość zdjęć kręconych było w Monterey County, w Kalifornii, również w samym Big Sur, gdzie rozgrywają się wydarzenia z powieści.

Obraz zadebiutuje na zbliżającym się wielkimi krokami festiwalu filmowym Sundance. Data premiery na ekranach światowych kin nie jest jeszcze znana.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Big Sur”:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film