Zobacz zdjęcia z filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”

17 stycznia 2018


Wytwórnia Warner Bros. ujawniła sześć zdjęć z filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”, który kontynuować będzie przygody Newtona Skamandera, magizoologa znanego dobrze czytelnikom sagi o Harrym Potterze z podręcznika do nauki opieki nad magicznymi stworzeniami.

Film, którego światowa premiera zapowiedziana została na 16 listopada 2018 roku, jest bezpośrednią kontynuacją produkcji „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Akcja rozgrywa się w 1927 roku. Ujęty z pomocą Newtona czarnoksiężnik Gellert Grindelwald zdołał uciec z aresztu i postanowił zgromadzić wokół siebie jeszcze liczniejszą grupę naśladowców. Wielu z nich nawet nie podejrzewa, jaki jest jego prawdziwy plan: chce uczynić czarodziejów czystej krwi władcami nad wszystkimi niemagicznymi istotami. Udaremnić nikczemne zamiary Grindelwalda próbuje Albus Dumbledore. Do współpracy pozyskuje swojego byłego studenta, Newta Skamandera, który zgadza się pomóc przyjacielowi, nieświadomy niebezpieczeństw, które na niego czyhają.

Prace nad filmem trwają pełną parą. 20 grudnia zakończono zdjęcia na planie, teraz filmowcy zajęci są postprodukcją: tworzeniem efektów specjalnych, montażem, obróbką. Jak powiedział w jednym z ostatnich wywiadów wcielający się w Newtona aktor Eddie Redmayne, pierwsza część, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, miała za zadanie przedstawić bohaterów. Kontynuacja ma pokazać, co ich łączy ze światem, który znamy. Zaś historia zrobi się „bardziej złożona i mroczniejsza”.

W obrazie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” bohaterowie przybędą do Londynu, ale przede wszystkim odwiedzą Paryż. Jak wiadomo od dawna, J.K. Rowling chce, aby każda z pięciu części filmowego cyklu rozgrywała się w innej stolicy. Nie ujawniono, jakie inne miasta pisarka ma na myśli, ale niektórzy doszukują się wskazówki we wpisie, który zamieściła przed dwoma laty na Twitterze. Gdy jeden z internautów zapytał autorkę, ile powstanie filmów, ta odparła: „5. Five. Cinq. Fünf. Cinco. Cinque”. Odpowiedzi udzieliła kolejno po: angielsku, francusku, niemiecku, hiszpańsku i włosku. Jak wiemy, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” rozgrywały się w Nowym Jorku, gdzie urzędowym językiem jest angielski. „Zbrodnie Grindelwalda” przenoszą akcję do Paryża, gdzie rozmawia się po francusku. Czyżby więc w trzecim filmie bohaterowie mieli odwiedzić Niemcy, a konkretnie Berlin? O tym przekonamy się za jakiś czas, ponieważ wszystkie oficjalne informacje są bardzo oszczędnie dawkowane.

W filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” powrócą aktorzy, których widzieliśmy w poprzedniej produkcji, czyli m.in. Eddie Redmayne (jako Newt Skamander), Katherine Waterston (Tina Goldstein), Dan Fogler (Jacob Kowalski), Alison Sudol (Quennie Goldstein) i Ezra Miller (Credence Barebone). Do obsady dołączyli: Jude Law (Albus Dumbledore), Zoë Kravitz (Leta Lestrange), Callum Turner (brat Newta, Tezeusz Skamander). Z większą rolą pojawi się też Johnny Depp (Gellert Grindelwald), który w pierwszym filmie gościł zaledwie w jednej scenie. Reżyserem obrazu jest David Yates, scenariusz napisała J.K. Rowling.

Na zdjęciu poniżej: Eddie Redmayne (Newt Skamander) i Jude Law (Albus Dumbledore) na planie filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”.

[am]
fot. Jaap Buitendijk / Warner Bros. Entertainment Inc.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film