Zobacz Elenę i Lilę na pierwszych zdjęciach z serialu „Genialna przyjaciółka” na podstawie powieści Eleny Ferrante

16 marca 2018


Stacja HBO i włoska firma RAI Fiction zatrudniły już dwie pary aktorek, dwie młode dziewczynki i dwie nastolatki, które zagrają przyjaciółki w zapowiadanym serialu realizowanym na podstawie kwartetu neapolitańskiego Eleny Ferrante.

Według informacji udzielonej przez HBO castingi trwały osiem miesięcy, a o role w serialu ubiegało się 9000 dzieci i 500 dorosłych. Ostatecznie zdecydowano, że to Elisa Del Genio i Ludovica Nasti zagrają narratorkę Elenę i jej błyskotliwą, pełną temperamentu przyjaciółkę Lilę w czasach dzieciństwa, natomiast Margherita Mazzucco i Gaia Girace wcielą się w nastoletnie bohaterki.

Produkcja telewizyjna ma składać się z czterech sezonów, każdy z nich powstanie w oparciu o jedną powieść, której fabułę podzielono na osiem 50-minutowych odcinków. W ekranizacji „Genialnej przyjaciółki” wystąpi 150 aktorów i 5000 statystów.

Aby odtworzyć powojenną neapolitańską dzielnicę, w której dorastały Elena i Lila, zbudowano plan zdjęciowy o powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych. Znajduje się na nim 14 fasad budynków mieszkalnych, pięć wnętrz budynków, kościół i tunel. Dział kostiumów zgromadził 1500 ubrań, a wiele z nich to oryginalne kreacje. W końcu jeśli chce się zrealizować serial na podstawie międzynarodowego bestsellera, to trzeba to zrobić dobrze.

Reżyserem serialu jest Saverio Costanzo („Samotność liczb pierwszych”). Aktualnie w Casercie we Włoszech powstają zdjęcia do pierwszego sezonu.

Na zdjęciu głównym: niektóre z samochodów wykorzystanych na planie „Genialnej przyjaciółki”.

[am]
fot. aktorek: Eduardo Castaldo/HBO

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film