Znamy reżyserkę ekranizacji „Galveston” Nica Pizzolatto

3 listopada 2016

rezyserka-galveston
W styczniu 2017 roku mają rozpocząć się zdjęcia do ekranizacji powieści „Galveston” stworzonej przez Nica Pizzolatto. Producenci ujawnili właśnie nazwisko reżyserki, która będzie odpowiadała za realizację filmu.

Funkcję tę obejmie Francuzka Melanie Laurent, która najlepiej znana jest jako aktorka z filmu „Bękarty wojny” Quentina Tarantino, gdzie zagrała właścicielkę paryskiego kina. Ma także w dorobku role w psychologicznym thrillerze „Wróg” na podstawie powieści „Podwojenie” José Saramago oraz „Debiutantach” Mike’a Millsa. Może jednak pochwalić się również dokonaniami na gruncie reżyserskim ? do tej pory swym nazwiskiem firmowała cztery filmy, w tym „Nasze jutro” i „Oddychaj”.

Laurent zdradza, że już od dłuższego czasu była zainteresowana realizacją tej adaptacji. Przede wszystkim ze względu na złożone portrety psychologiczne bohaterów powieści. „To nieczęste czytać coś, co jest tak przekonywującym thrillerem, a równocześnie poruszająco szczerą analizą zniszczonych dusz” – mówi.

Scenariusz do filmu napisał sam Nic Pizzolatto, który zasłynął jako twórca serialu „True Detective”. Główne role w ekranizacji zagrają Ben Foster („Aż do piekła”) oraz Elle Fanning („Neon Demon”).

„Galveston” to mieszanka powieści drogi i literatury noir z domieszką południowego gotyku. Przedstawia historię Roya Cady?ego, gangstera zajmującego się ściąganiem długów, który niespodziewanie dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. Kiedy pada ofiarą spisku ukartowanego przez własnego szefa, postanawia w towarzystwie przypadkowo poznanej dziewczyny zaszyć się w miasteczku Galveston w Teksasie. Książka ukazała się w polskim tłumaczeniu nakładem wydawnictwa Marginesy.

Na zdjęciu: Melanie Laurent w filmie „Jusqu’? toi”.

galveston-ksiazka

[mw]
fot. Mars Distribution

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film