Znamy kolejne nazwiska z obsady drugiego sezonu serialu „Wiedźmin”

22 marca 2021

Netflix ogłosił kolejna nazwiska aktorów, którzy znaleźli się w obsadzie drugiego sezonu serialu „Wiedźmin”, kręconego na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego. Kogo zobaczymy na ekranie?

W drugim sezonie wystąpią Adjoa Andoh jako Nenneke, Cassie Clare jako Fillippa Eilhart, Liz Carr jako Fenn, Graham McTavish jako Dijkstra, Kevin Doyle jako Ba’lian, Simon Callow jako Codringher i Chris Fulton jako Rience.

Adjoa Andoh (Nenneke) i Graham McTavish (Dijkstra).

Wcześniej ogłoszono już, że w kontynuacji przeboju Netflixa zagrają również: Yasen Atour w roli Coena, Agnes Born jako Vereena, Paul Bullion jako Lambert, Basil Eidenbenz jako Eskel, Aisha Fabienne Ross w roli Lydii, Kristofer Hivju jako Nivellen, Mecia Simson jako Francesca oraz Kim Bodnia jako Vesemir.

W drugim sezonie serialu Geralt z Rivii, przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna – dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

Chris Fulton (Rience) i Cassie Clare (Fillippa Eilhart).

Prace nad drugim sezonem „Wiedźmina” trwają już od początku 2020 roku. Musiały jednak zostać przerwane w marcu z powodu pandemii koronawirusa. W maju produkcje brytyjskie otrzymały pozwolenie na wznowienie zdjęć, w związku z czym w sierpniu powrócono na plan z zamiarem pozostania na nim aż do pierwszych tygodni 2021 roku. W pierwszej połowie listopada trzeba było jednak znowu zrobić przerwę, ponieważ wielu członków załogi uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Dwa tygodnie później prace ruszyły na nowo i kontynuowano je mimo kontuzji Henry’ego Cavilla, który wciela się w Geralta.

Oprócz wymienionych wyżej nowych członków obsady w produkcji zagrają aktorzy znani już z pierwszego sezonu, czyli Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan, Joey Batey, MyAnna Buring, Tom Canton, Lilly Cooper, Jeremy Crawford, Eamon Farren, Mahesh Jadu, Terence Maynard, Lars Mikkelsen, Mimî M Khayisa, Royce Pierreson, Wilson Mbomio, Anna Shaffer i Therica Wilson-Read.

Simon Callow (Codringher), Liz Carr (Fenn) i Kevin Doyle (Ba’lian).

Producentką wykonawczą serialu i showrunnerką pozostaje Lauren Schmidt Hissrich. Reżyserami drugiego sezonu są: Stephen Surjik („The Umbrella Academy”), Sarah O’Gorman („Przeklęta”), Ed Bazalgette („Upadek królestwa”) i Louise Hooper („Oszustka”).

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film