Znamy już główną obsadę serialu na podstawie „Księgi Dziwnych Nowych Rzeczy” Michela Fabera

23 listopada 2016

ksiega-dziwnych-nowych-rzeczy-serial-amazon
Znany indyjski aktor i producent Anil Kapoor dołączył do Richarda Maddena i Haleya Joela Osmenta w obsadzie serialu opartego na powieści science fiction Michela Fabera zatytułowanej „Księga Dziwnych Nowych Rzeczy”.

Amazon zlecił realizację pilotażowego odcinka serialu, który na razie nie ma jeszcze tytułu. Scenarzystą jednogodzinnego epizodu i producentem wykonawczym jest Matt Charman („Most szpiegów”). Na stanowisku reżysera zasiądzie Kevin Macdonald („Ostatni król Szkocji”).

„Księga Dziwnych Nowych Rzeczy” Michela Fabera (na zdj.) to opowieść o brytyjskim pastorze, który wyruszył ewangelizować mieszkańców obcej planety. Peter ? niegdyś narkoman i alkoholik ? jest duchownym, którego największą radością i życiowym celem jest głoszenie Dobrej Nowiny. Kiedy więc otrzymuje od tajemniczej korporacji USIC propozycję wyruszenia na misję, której celem byłoby szerzenie Słowa Bożego wśród rdzennych mieszkańców nowo skolonizowanej planety Oaza, nie waha się, choć wyprawa ta oznacza dla niego długą rozłąkę z ukochaną żoną, Beą.

Oaza okazuje się tropikalnym pustkowiem, gdzie doby trwają siedemdziesiąt dwie godziny, deszcz spływa z nieba w roztańczonych spiralach, a woda jest zielona i smakuje melonem. Wbrew obawom rdzenni mieszkańcy planety nie są wrogo nastawieni do kaznodziei. Po zniknięciu poprzedniego pastora sami zażądali nowego duchownego. Nade wszystko bowiem pragną czytać Biblię ? którą nazywają „Księgą Dziwnych Nowych Rzeczy” ? i opanować to, co nazywają „techniką Jezusa”. Podczas gdy Peter uczy się żyć pośród nowych parafian, pracując wraz z nimi, poznając ich język i obyczaje, z Ziemi, od jego żony Bei, napływają coraz bardziej niepokojące wieści: świat zmierza ku zagładzie, a ona spodziewa się dziecka poczętego tuż przed wyjazdem. Peter będzie musiał wybrać, czy pozostać wśród wiernych, czy może powrócić do domu, aby przeżyć ostatnie chwile z ukochaną.

W zapowiadanej produkcji Richard Madden wcieli się w duchownego, który przybywa na planetę, Haley Joel Osment zagra Sy, głównego botanika nowej kolonii, z kolei Anil Kapoor będzie Vikramem Daneshem, autorytarnym szefem bazy na Oazie. Zdjęcia do pilotażowego odcinka serialu powinny ruszyć jeszcze w tym roku.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film