Znamy już datę premiery i obsadę serialu na podstawie „Pana Mercedesa” Stephena Kinga

27 maja 2016

pan-mercedes-serial-1
Sieć Audience Network ogłosiła, że „Pan Mercedes” Stephena Kinga doczeka się 10-odcinkowej adaptacji telewizyjnej, której premierę zapowiedziano na 2018 rok.

Za dostosowanie książki do potrzeb serialu odpowiada David E. Kelley, twórca takich produkcji, jak „Ally McBeal”, „Kancelaria adwokacka”, „Gdzie diabeł mówi dobranoc” czy „Szpital Dobrej Nadziei”. Napisze on scenariusz pierwszego odcinka oraz będzie pełnił funkcję showrunnera całej produkcji.

W rolę głównego bohatera, emerytowanego policjanta i prywatnego detektywa Billego Hodgesa, wcieli się 61-letni Brendan Gleeson, którego mogliśmy oglądać m.in. w filmach o Harrym Potterze (jako Szalonookiego Moody?ego) i zeszłorocznej produkcji „W samym sercu morza”. Brady?ego Hartsfielda, psychicznie obłąkanego kierowcę Mercedesa, zagra z kolei Anton Yelchin, który występował już w młodości w ekranizacji prozy Kinga znanej u nas pod tytułem „Kraina wiecznego szczęścia”, zaś ostatnio zyskuje popularność za sprawą filmów z serii „Star Trek”.

pan-mercedes-serial-2

Nieco zatrwożyć fanów Kinga może wiadomość, że jednym z producentów wykonawczych serialu będzie Jack Bender, reżyser wielu odcinków „Zagubionych”, który jednak miał niemały wkład w powstanie nieudanej telewizyjnej ekranizacji powieści Kinga „Pod kopułą”.

Zgodnie z doniesieniami zachodnich mediów planowany serial ma być ekranizacją pierwszej części trylogii kryminalnej Kinga. Jeśli więc produkcja spotka się z dobrym przyjęciem, filmowcy będą mieli materiał na jeszcze dwa sezony.

Wiadomość o dacie premiery i obsadzie głównych ról w serialu zbiegła się w czasie ze światową premierą trzeciej i ostatniej części cyklu o Billu Hodgesie zatytułowaną „Koniec warty”, która zaplanowana jest na 7 czerwca. W Polsce książka ukaże się dzień później nakładem wydawnictwa Albatros.

koniec-warty-okladka-3d

[am]
źródło: Hollywood Reporter

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film