Znamy datę premiery drugiego sezonu serialu „Wiedźmin”

9 lipca 2021

Podczas pierwszego w historii WitcherConu, czyli wirtualnego konwentu dla fanów uniwersum „Wiedźmina”, Netflix ogłosił datę premiery drugiego sezonu serialu opartego na sadze fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Produkcję będziemy mogli oglądać na platformie strumieniowej od piątku 17 grudnia 2021 roku.

Informacja została ujawniona podczas panelu „Talia Przeznaczenia”, w którym udział wzięli członkowie obsady: Anya Chalotra, Freya Allan, Mimî M Khayisa i Paul Bullion, a także showrunnerka i producentka wykonawcza serialu „Wiedźmin”, Lauren Schmidt Hissrich.

Zaprezentowano także plakat zapowiadający drugi sezon „Wiedźmina” przedstawiający Geralta z Rivii, granego przez Henry’ego Cavilla, i księżniczkę Cirillę z Cintry, graną przez Freyę Allan. Grafikę możecie zobaczyć poniżej.

Jak podkreślają organizatorzy WitcherConu, to dopiero początek niespodzianek, które czekają na widzów konwentu. Pierwsza część wydarzenia rozpoczęła się w piątek o godz. 19:00 na kanałach YouTube i Twitch Netfliksa. Drugą część zaplanowano na sobotę 10 lipca na godz. 3:00 rano.

„Wiedźmin” to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. W serialu śledzimy historię splecionych losów trzech postaci w niezwykłym świecie Kontynentu, gdzie ludzie, elfy, wiedźmini, krasnoludy i potwory walczą o przetrwanie, a dobro niełatwo jest odróżnić od zła. Drugi sezon zaczyna się, gdy Geralt z Rivii, przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna – do domu jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Za murami wiedźmińskiej szkoły królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, tymczasem Geralt będzie musiał chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

W trakcie WitcherConu ujawniono także plakat i datę premiery nadchodzącego filmu anime „Wiedźmin: Zmora Wilka” w reżyserii Han Kwang Ila. Obraz będzie można obejrzeć już w poniedziałek 23 sierpnia 2021 roku.

Film „Wiedźmin: Zmora Wilka” przedstawia świat Wiedźmina z szerszej perspektywy. Przed Geraltem był jego mentor Vesemir – młody wiedźmin, który uciekł od życia w ubóstwie, by zabijać potwory dla pieniędzy. Jednak kiedy nowy, dziwny potwór zaczyna terroryzować pełne napięć politycznych królestwo, Vesemir dowiaduje się, że w wiedźmińskiej pracy chodzi o coś więcej niż tylko o pieniądze. Rozpoczyna przerażającą przygodę, która zmusza go do zmierzenia się z demonami ze swojej przeszłości.

Oficjalny plakat i datę premiery ujawniła Lauren Schmidt Hissrich – showrunnerka serialu „Wiedźmin” i producentka wykonawcza filmu anime „Wiedźmin: Zmora Wilka”. Miało to miejsce podczas panelu „Quiz Wiedźmiński”.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film