banner ad

„Ziarno prawdy”, „Ciemno, prawie noc” i „Ja, diablica” trafią na ekrany kin

23 grudnia 2013

ekranizacje W.A.B.-u
Wydawnictwo W.A.B. informuje, że w 2013 roku podpisało umowy na ekranizację trzech bestsellerowych powieści ze swojego katalogu. Za jakiś czas na ekranach kin będziemy mogli zobaczyć adaptacje „Ziarna prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego, „Ciemno, prawie noc” Joanny Bator oraz „Ja, diablica” Katarzyny Miszczuk.

Producentem filmu na podstawie głośnego kryminału Miłoszewskiego będzie Blackfilm Production. Reżyserii obrazu podjął się Borys Lankosz (jego debiut fabularny „Rewers” według scenariusza Andrzeja Barta zdobył Złote Lwy na Festiwalu Filmowym Gdynia 2009). Produkcja otrzymała właśnie dofinansowanie z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Zdjęcia do filmu rozpoczną się wiosną 2014 roku. Tym oto sposobem prokurator Teodor Szacki, tak niesprawiedliwie potraktowany w ekranizacji „Uwikłania”, będzie miał wreszcie szansę pojawić się na ekranach kin we własne osobie.

Prawa do ekranizacji nagrodzonej w tym roku Literacką Nagrodą Nike powieści „Ciemno, prawie noc” Joanny Bator kupiła firma producencka Aurum Films. Reżyserem filmu będzie również Borys Lankosz, a rozpoczęcie zdjęć przewidziane jest na początek 2015 roku.

Z kolei prawa do ekranizacji powieści Katarzyny Miszczuk pt. „Ja, diablica” zdobyła największa i najnowocześniejsza wytwórnia filmowa w Polsce, Alvernia Studios. Alvernia była już m.in. koproducentem hollywoodzkiej komedii fantastycznej „Vamps”, jest więc nadzieja, że z ekranizacją pełnej humoru książki, która łączy w sobie cechy romansu, kryminału i powieści fantasy, poradzi sobie z powodzeniem.

Tematy: , , ,

Kategoria: film