Zdjęcia do pierwszych dwóch odcinków serialu „Władca Pierścieni” zakończone

26 grudnia 2020

Po znacznych opóźnieniach w filmowaniu z powodu trwającej pandemii koronawirusa realizacja serialu Amazon Studios „Władca Pierścieni” nabiera kształtów. Zdjęcia do pierwszych dwóch odcinków dobiegły właśnie końca w Nowej Zelandii.

Wiadomość przekazał na swoim profilu na Instagramie hiszpański reżyser J.A. Bayona, twórca filmów „Siedem minut po północy” i „Sierociniec”. To właśnie on odpowiadał za nakręcenie pierwszych dwóch odcinków serialu. Realizacja kolejnych rozpocznie się w styczniu 2021 roku pod okiem innych reżyserów.

„To moje ostatnie zdjęcie w Nowej Zelandii” – napisał Bayona, publikując fotografię swoich zabrudzonych stóp, które wyglądają jakby należały do hobbita. „Nie mam słów, by podziękować tej niezwykłej ziemi i jej cudownym mieszkańcom za to, jak mnie przyjęli przez te półtora roku” – dodał.

Bayona zaczął pracę nad pierwszymi dwoma odcinkami na początku lutego 2020 roku w nowozelandzkim Auckland. Oczekiwano, że zdjęcia do tych epizodów dobiegną końca w maju. Następnie w planach była cztero- lub pięciomiesięczna przerwa, podczas której zarejestrowany materiał zostałby przejrzany i rozpoczęto pisanie scenariuszy drugiego sezonu. Zakładano, że produkcja kolejnych odcinków będzie wznowiona w połowie października i potrwa do końca czerwca 2021 roku. Jednak w połowie marca kręcenie serialu wstrzymano na nieokreślony czas z powodu pandemii koronawirusa. Wprawdzie duża część zdjęć została nagrana, ale dopiero 28 września wrócono na plan, z którego filmowcy zeszli 23 grudnia.

Aktualnie Amazon wciąż planuje wypuścić serial w 2021 roku. Czy nastąpią jakieś kolejne opóźnienia? Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć w sytuacji pandemicznej, jaką mamy. Choć produkcja nosi tytuł „Władca Pierścieni”, jej twórcy nie zamierzają konkurować ze znakomitą trylogią nakręconą w latach 2001-2003 przez Petera Jacksona. Akcja serialu ma rozgrywać się przed wydarzeniami przedstawionymi w „Hobbicie” i „Władcy Pierścieni” Tolkiena.

W obsadzie znaleźli się m.in. Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Daniel Weyman i Tyroe Muhafidin.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film