Zdjęcia do nowego serialu na motywach „Władcy Pierścieni” Tolkiena będą kręcone w Nowej Zelandii

18 września 2019


Sieć Amazon Studios ogłosiła, że produkowany przez nią serial na motywach kultowej powieści fantasy „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena będzie kręcony w Nowej Zelandii. Prace w zakresie preprodukcji już się rozpoczęły, natomiast produkcja serialu ruszy w najbliższych miesiącach w Auckland.

„Przystępując do poszukiwania miejsca, w którym moglibyśmy powołać do życia pierwotne piękno Drugiej Ery Śródziemia, wiedzieliśmy, że musimy znaleźć lokalizację majestatyczną, z nieskazitelnymi wybrzeżami, lasami i górami, która z powodzeniem gości światowej klasy plany filmowe, wytwórnie filmowe oraz wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych rzemieślników oraz innych członków ekip filmowych. Cieszymy się z możliwości oficjalnego potwierdzenia, że nasz wybór padł na Nową Zelandię jako miejsce, w którym będziemy kręcić nasz serial oparty na powieści J.R.R. Tolkiena” ? powiedzieli główni scenarzyści i producenci wykonawczy J.D. Payne oraz Patrick McKay. „Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom i władzom Nowej Zelandii, a w szczególności Auckland, za wsparcie udzielone na etapie preprodukcji serialu. Niezwykła gościnność, z jaką powitali nas mieszkańcy Nowej Zelandii, sprawiła, że poczuliśmy się jak u siebie w domu i z niecierpliwością czekamy na pogłębienie współpracy w nadchodzących latach”.

Zapowiadana przez Amazon Studios adaptacja telewizyjna skupi się na wątkach historii Śródziemia poprzedzających wydarzenia z tomu „Drużyna Pierścienia”. Powieść „Władca Pierścieni” ? znane na całym świecie dzieło literackie, zdobywca Międzynarodowej Nagrody Fantasy i nagrody Hall of Fame Award stowarzyszenia Libertarian Futurist Society ? została w 1999 roku okrzyknięta ulubioną książką klientów Amazona oraz brytyjską powieścią wszech czasów na podstawie przeprowadzonego przez BBC badania ankietowego „The Big Read” z 2003 roku. Filmowa adaptacja powieści produkcji New Line Cinema, którą wyreżyserował Peter Jackson, przyniosła łącznie blisko 6 miliardów dolarów dochodów brutto na całym świecie i zdobyła 17 Oscarów, w tym za najlepszy film.

Producentami wykonawczymi i głównymi scenarzystami serialu będą J.D. Payne i Patrick McKay. Dwa pierwsze odcinki wyreżyseruje J.A. Bayona („Sierociniec”, „Jurassic World: Upadłe królestwo”), który wraz z Belén Atienzą będzie również ich producentem wykonawczym. Pozostali producenci wykonawczy to: Lindsey Weber („Cloverfield Lane 10”), Bruce Richmond („Gra o tron”), Gene Kelly („Zakazane imperium”), Sharon Tal Yguado, Gennifer Hutchison („Breaking Bad”), Jason Cahill („Rodzina Soprano”) oraz Justin Doble („Stranger Things”).

[am]
źródło: Amazon Studios/Business Wire/PAP

Tematy: , , , ,

Kategoria: film