banner ad

Zdjęcia do drugiego sezonu serialu „Wiedźmin” dobiegły końca. Premiera jeszcze w 2021 roku. Zobacz materiał z planu

2 kwietnia 2021

Netflix ogłosił koniec zdjęć do drugiego sezonu serialu „Wiedźmin”. 158 dni po rozpoczęciu prac na planie cały materiał jest już nakręcony. Teraz pozostał jeszcze etap postprodukcji, ale nowe odcinki zobaczymy już w tym roku.

15 lokalizacji w Wielkiej Brytanii, 89 członków obsady, około 1200 członków ekipy i cała masa nowych potworów – droga do zakończenia zdjęć była długa i wymagała niemałych nakładów. „Nie możemy się doczekać, żeby pokazać wam, co dzieje się u Geralta, Ciri, Yennefer, Jaskra i innych waszych ulubieńców, odkąd opuściliśmy ich podczas bitwy o Wzgórze Sodden” – mówi showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich.

Netflix opublikował specjalny materiał z planu, który pokazuje, jak wyglądało zakończenie prac nad długo oczekiwaną kolejną odsłoną „Wiedźmina”. Możecie go obejrzeć poniżej. Fanów sagi Andrzeja Sapkowskiego najbardziej ucieszy fakt, że premiera drugiego sezonu zapowiedziana jest już na 2021 rok.

Drugi sezon „Wiedźmina” ma być oparty w dużej mierze na tomie „Krew elfów”. Geralt, przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna – do domu jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

Reżyserami drugiego sezonu są: Stephen Surjik, Sarah O’Gorman, Ed Bazalgette i Louise Hooper. Stanowisko showrunnerki i producentki wykonawczej po raz kolejny piastuje Lauren Schmidt Hissrich.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film