Zamieszanie wokół ekranizacji „Pól Londynu” Martina Amisa. Mamy krótki fragment filmu, który wyciekł do sieci

21 września 2015

pola-londynu-fragment
W miniony piątek na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto po raz pierwszy miała zostać zaprezentowana publiczności ekranizacja jednej z najpopularniejszych powieści Martina Amisa pt. „Pola Londynu”. Pokazy ostatecznie odwołano w aurze skandalu, jednakże do sieci wyciekły pierwsze ujęcia z filmu.

Narratorem tego czarnego kryminału jest Samson Young, amerykański pisarz mieszkający w Londynie, który od 20 lat cierpi na blokadę pisarską, a obecnie jest śmiertelnie chory. Akcja rozgrywa się u progu nowego milenium, w atmosferze nadciągającej zagłady. Po ulicach Zachodniego Londynu krążą bohaterowie. Mamy mordercę, mamy ofiarę morderstwa, mamy „jelenia”. Ofiara – Nicola Six – przewiduje własną śmierć i rozpoczyna romans z trzema mężczyznami, wiedząc, że jeden z nich będzie jej mordercą.

W obrazie występują m.in. Billy Bob Thornton, Amber Heard i gościnnie Johnny Depp. Film miał być reżyserskim debiutem Mathew Cullena, twórcy teledysków do utworów Adele, Jaya-Z, Katy Perry, Green Day, Taylor Swift, Pink, Becka, R.E.M. i The Black Eyed Peas. Organizatorzy festiwalu odwołali jednak premierę po tym, jak reżyser złożył pozew przeciwko producentom za to, że potajemnie zmontowali własną wersję filmu. Za reżyserem stanęli murem aktorzy występujący w filmie, jednak sprawa jest w toku.

Z uwagi na zaistniałą sytuację trudno ocenić, kiedy „Pola Londynu” trafią do szerokiej dystrybucji, jednak do sieci trafił krótki fragment filmu z Amber Heard, który możecie obejrzeć poniżej:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film