banner ad

Zakończono zdjęcia do „Forsta” na podstawie książek Remigiusza Mroza. Sam autor pojawi się w epizodycznej roli na ekranie

17 marca 2023

Praca na planie serialu „Forst” na podstawie kryminałów Remigiusza Mroza dobiegła końca. Jak informuje platforma Netflix, na ekranie obok wcielającego się w tytułowego bohatera Borysa Szyca zobaczymy w epizodycznej roli samego autora książek.

„Pojawiła się propozycja, żeby zagrać jakaś rolę w 'Forście’. Były różne koncepcje na to, kogo mogę zagrać. A ponieważ jedna była spełnieniem moich marzeń aktorskich, to stanęło właśnie na niej” – komentuje z przymrużeniem oka Remigiusz Mróz. Możemy dodać tyle, że powierzona autorowi rola-marzenie nawiązuje do jego nazwiska.

Fabuła pierwszego sezonu serialu będzie oparta na powieściach „Ekspozycja” i „Przewieszenie”, w których Tatry stają się areną brutalnych morderstw. Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Forst. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkryje spisek sięgający korzeniami II wojny światowej.

„To jest przedziwna sytuacja dla autora, kiedy w ogóle wchodzi na plan i widzi, że to wszystko z jego wyobraźni nagle ożywa, że to są miejsca, które on opisywał, że te postacie mówią jego słowami. Trudno to przyrównać do czegoś innego, bo to jest trochę tak, jakby ktoś włamał się nam do mózgu czy do snów, powyciągał z niego jakieś obrazy i zrobił z nich coś namacalnego” – wyjaśnia Mróz.

Reżyserem serialu jest Daniel Jaroszek, scenariusz napisali Agata Malesińska i Jacek Markiewicz. Premiera „Forsta” zapowiedziana jest na 2024 rok. Poniżej możecie zobaczyć materiał wideo pokazujący kulisy pracy na planie oraz udział w zdjęciach Remigiusza Mroza.

[am]
fot. Netflix

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film