Wycofano się z planów ekranizacji „Szukając Alaski” Johna Greena

20 czerwca 2016

nie-bedzie-szukajc-alaski
John Green ma złe wiadomości dla swoich czytelników: wszystko wskazuje na to, że zapowiadana od lat ekranizacja powieści „Szukając Alaski” została odłożona na półkę.

O sfilmowaniu debiutanckiej powieści Greena mówiło się od dawna. Produkcja miała nabrać rozpędu po sukcesie, jaki odniosły dwa poprzednie filmy na podstawie prozy autora: „Gwiazd naszych wina” i „Papierowe miasta”. Dwa lata temu podano, że za scenariusz i reżyserię „Szukając Alaski” odpowiedzialna będzie Sarah Polley.

Jak się teraz okazuje, inicjatywa spełzła na niczym. „Nie mam kontroli nad prawami filmowymi do ?Szukając Alaski?. Zgonie z moją wiedzą Paramount (posiadacz praw) nie ma żadnych planów na realizację filmu” ? napisał na swoim profilu na Twitterze John Green. „Sprzedałem prawa w 2005 roku. Paramount odmawia odsprzedania mi ich z powrotem za jakąkolwiek cenę. Musicie ich spytać, dlaczego”.

Aby osłodzić czytelnikom złe wieści, autor wyjawił w jednym z wpisów, że pracuje ciężko, aby dokończyć nową książkę, pierwszą powieść od czasów „Gwiazd naszych winy” z 2012 roku. O fabule na razie nie wiadomo za wiele, ale jest spora szansa, że powieść ukaże się w pierwszej połowie 2017 roku.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film